Müteahhitler tek çatı altında toplanıyor

Müteahhitler tek çatı altında toplanıyor

HABER MERKEZİ-Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu'ndan istifa ettiklerini ve Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitler Federasyonu'nu (DAİMFED) kuracaklarını açıkladı.

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) Başkanı Mustafa Karslıoğlu; “İnşaat Müteahhitlerinin ve İnşaat Sektörünün sorunlarının çözümü noktasında hiçbir gelişmenin yaşanmadığını ve çözüm noktasında hiçbir adımın atılamaması üzerine Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonundan ayrılma kararı aldık. Akabinde elbette bölgemizin ve sektörümüzün sorunları noktasında sesimizi duyuracağımız birlik olacağımız kısa adı DAİMFED olan (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitler Federasyonu) nu kurma kararı aldık. Sektörü ve temsilcilerini heyecanlandıran bu kararımızı paylaşıyoruz. Sektörün bölgedeki temsilcileriyle bir arada olmayı hedefliyoruz.” dedi.

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu'nun son üç yılda yönetim kurulu toplantısı yapmadığı, federasyon üyelerinin seçimden seçime hatırlandığını, en fazla 2 dönem başkanlık şartının 3 döneme çıkartıldığı gerekçeleriyle federasyondan bugün itibariyle istifa ettiklerini açıkladı.

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'deki müteahhit derneklerinin birleşmesiyle en kısa sürede Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitler Federasyonu'nu kuracaklarını söyleyen Karslıoğlu, müteahhitlerin tek çatı altında toplanacağını belirtti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER