“Müteahhitlerimizin hakkını arıyoruz”

“Müteahhitlerimizin hakkını arıyoruz”

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri Derneği), Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin ve Yöneticilerini konuk ettiği toplantıda inşaat sektörünü etkileyen sorunlar ele alındı.

HABER MERKEZİ-AKAMDER son günlerde inşaat sektörünü derinden etkileyen maliyet zamlarının konuşulduğu ortamda bir soluk olacak Harç İadelerinin alınabileceğini gündeme getirdi. AKAMDER in dernek binasında yapılan kahvaltılı toplantının bürokrasi konukları Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, İl Müdür Yardımcısı M. İskender Özdemir, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar ve ayrıca sektörün diğer STK’sı olan AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya da konuklar arasında yer aldı.

 

MÜTEAHHİTLERİMİZİN YANINDAYIZ

Adana Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin toplantıdaki açıklamasında; ”Görev alanımız dolayısıyla iç içe olduğumuz müteahhitlerimizin her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Özellikle son yıllardaki yapılan sektörel işlerindeki kalitenin yüksek olması ve önemli başarıları için kurum olarak müteahhitlerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca göreve geldiğim ilk günden itibaren sektöre önemli katkılar koyan ve sürekli istişare halinde olduğumuz AKAMDER’e ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonrada istişarelerimiz artarak devam edecektir.” dedi.

 

SEKTÖRE AZ DA OLSA NEFES ALDIRACAK

Toplantıya katılan sektörün diğer STK’larından AYAMDER (Adana Yapı Müteahhitleri) Başkanı Nadir Vurankaya açıklamasında; “İnşaat sektörü olarak geçirdiğimiz zor günlerde AKAMDER’in gündeme getirdiği harçların iadesi konusundaki gayretleri için teşekkür ediyorum. Bu adım az da olsa bizlere nefes olacak bir gelişmedir. Ayrıca sektörün sorunları ve gelişimi konusunda AKAMDER’in yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

MÜTEAHHİTLERİMİZİN HAKKINI ARIYORUZ

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ise “6306 sayılı kanunun 7. Maddesi 9. Fıkrasına istinaden müteahhitlerimizin ödediği tapu harçları ve Damga Vergisi harçlarının taraflara geri ödenmesine ilişkin işlemler yapılacaktır. Derneğimizin Hukuk Müşavirleri Kentsel Dönüşüm kapsamında müteahhitlerimizin ödemiş oldukları Tapu Harçları iadesi konusunda gerekli desteği vereceklerdir. Bu konuda AKAMDER olarak müteahhitlerimizin haklarının geri alınmasını sağlayacağız. Ayrıca sektör olarak her zaman desteklerini yanımızda hissettiğimiz Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, Müdür Yardımcısı M. İskender Özdemir, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar ve AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER