Stajyer avukatlara “staja veda” kokteyli

Stajyer avukatlara “staja veda” kokteyli

HABER MERKEZİ-Adana Barosu’nda stajlarını sürdüren ve eğitimlerinin sonuna gelen stajyer avukatlar, baro tesislerinde düzenlenen bir “Staj dönemine veda” kokteylinde buluştu. Gerçekleştirilen etkinliğe; Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter ve Staj Komisyonu Koordinatörü Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Furkan Kılıç, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Timur Ortatepe, Av. Mert Kuşdemir ve Staj Komisyonu üyeleri ile çok sayıda avukat ve stajyer avukatlar katıldı. Baro Başkanı Av. Veli Küçük, açılış konuşmasında genç meslektaş adaylarına başarılı bir avukat olmanın basit ama etkili unsurlarından ipuçları verdi.

“AVUKATLIK KARİYER VE ETKİLİ İLETİŞİM MESLEĞİDİR”

Avukatın hak arayıcısı, hak savunucusu ve çözüm üretme sanatını icra eden bir meslek mensubu olduğunu ifade eden Av. Küçük, “Avukatlar, toplumdaki yaşanan sorunları görmezden gelmez, gelemez... Bu sorunların çözümü için hem iç hukuku hem de evrensel tüm hukuk ilkelerini cesurca uygularlar. Sizlerin de bu kuralları çok iyi uygulayacağınıza inancım tamdır. Avukatlık mesleği kariyer ve etkili iletişim mesleğidir. Avukatlık mesleği aynı zamanda bilginin taze tutulmasını, adalet ve hakkaniyet duygusunun en üst düzeyde gözetilmesini gerektiren, mazlumun ve mağdurun yanında olunmasını isteyen bir meslektir. Pandemi nedeniyle zor şartlar altında staj döneminizi geçirdiniz. Ancak şunu unutmayın zor dönemler insanları daha iyi yetiştirir. Fiziken staj eğitimlerini gerçekleştiremesek de online zoom üzerinden derslerimizi eksiksiz gerçekleştirdik. Hatta çevrim içi eğitimlerimiz profesyonelce ilerlediğinden dolayı derslerin oldukça verimli geçtiğini biliyorum. Bu dönem içerisinde hem ülkemiz hem de tüm dünya pandemiden olumsuz etkilendi. Mesleğimiz de maalesef olumsuz etkilendi. Bu olumsuz durumları hep birlikte aşacağız. Umarım ki bir an önce pandemi dönemini atlatır, özlediğimiz eski güzel günlere kavuşuruz”

Bu tip etkinliklerle staj döneminin yorgunluğunun atılmasını sağladıklarını da sözlerine ekledi.

“MESLEKİ DAYANIŞMA ÇOK ÖNEMLİ”

Kokteyl öncesi konuşan Staj Eğitim Komisyonu Koordinatörü ve Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz da mesleğin özüne dair bilgiler sundu. Bir süre sonra mesleğe başlayacak stajyer avukatlara meslek kurallarını ve Avukatlık Kanunu’nu çok iyi okumalarını ve öğrenmelerini tavsiye etti.  Staj döneminde meslek içi eğitimlere büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Adana Barosu’nda staj yapmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade ederek, mesleğin şifresinin avukatların mesleki dayanışmanın çok önemli olduğuna işaret etti. Etkinlikte, baro yönetimi ve stajyer avukatlar birbirleriyle sohbet etme imkanı yakaladılar. Etkinliğin çok keyifli ve güzel olduğunu söyleyen ve baro yönetimine teşekkür eden stajyer avukatlar eğlenceli vakit geçirdiler.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER