“Ulusal egemenliğimiz çocuklara emanet edildi”

 “Ulusal egemenliğimiz çocuklara emanet edildi”

HABER MERKEZİ-Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, “23 Nisan; Anka kuşu misali küllerinden doğan yeni bir devletin temellerinin atıldığı gündür” dedi.


Başkan Filik, şunları dile getirdi:

“Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun’a çıkışıyla başlayan ve 30 Ağustos 1922 de tamamlanan kurtuluş mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yılında, Atamızın çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, yarının güçlü Türkiye’sini inşa edecek çocuklarımızın alınlarından öpüyorum.

Millet iradesinin teminatı olan Gazi Meclisimiz, Ulusal egemenlik ve Milletin iradesine karşı olan düşmanlarımız ve içimizdeki hainlerin her zaman hedefi olmuştur. Tıpkı 1920-1922 yılları arasında, 1980'de ve 15 Temmuz 2016'da olduğu gibi. Bu yüzden Millet Meclisimizin kuruluşu; çocuklara bayram olarak hediye edilmek suretiyle, ulusal egemenliğimiz onlara emanet edilmiştir.

Dünün çocuklarının sahip çıktığı gibi, bu günün ve geleceğin çocuklarının da, iradelerine ve cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkacağından, Yüce Türk Devleti'nin onların omuzlarında yükseleceğinden şüphemiz yoktur. Bu duygularla çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER