3 bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

3 bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2022/1. Dönem erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alacak. Konuya ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı’nın alım ilanı Resmi Gazete’nin önceki günkü sayısında yayımlandı. Buna göre, 81 ilde görevlendirilmek üzere toplam 3 bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak. Adaylar, başvurularını 28 Nisan-13 Mayıs günleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecekler. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği alım ilanına göre, adaylar en az lise veya dengi okul mezunu olmaları gerekiyor. En az 167 boyunda olmaları gereken adayların beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olacak. Adaylar başvuru yaptığı il sınırları içerisinde son bir yıl veya daha fazla süreden beri ikamet ediyor olmaları lazım.

Askerlik ödevini de bitirme şartı aranan ilanda adayların ağır hapis veya altı aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü olmamaları gerekiyor.

Adaylarda aranan diğer şartlar da özetle şöyle:

“Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER