Biden Olmayan Koltuğa Oturmaya Çalıştı

ABD Başkanı Biden olmayan sandalyeye oturmaya çalıştı

ABD Başkanı Joe Biden, Normandiya Çıkarması'nın 80. yıl dönümü kapsamında Fransa’da düzenlenen anma töreninde, olmayan sandalyeye oturmaya çalıştı.

ABD Başkanı Biden olmayan sandalyeye oturmaya çalıştı

Fransa’nın Colleville-sur-Mer kentindeki ABD mezarlığında, 2. Dünya Savaşı'nın seyrini değiştiren Normandiya Çıkarması'nın 80. yıl dönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Tören sırasında paylaşılan görüntülere göre, Başkan Joe Biden, var olmayan bir sandalyenin önünde durduğunu zannederek oturmaya çalıştı.

Bu görüntüler sosyal medyada yayıldıktan sonra, birçok kullanıcı Biden’ın yaşı ve sağlık durumuna yönelik eleştirilerde bulundu.

BIDEN'IN AKIL SAĞLIĞI
ABD gazetesi Wall Street Journal (WSJ), geçtiğimiz günlerde Başkan Joe Biden'ın akıl sağlığı üzerine kapsamlı bir rapor yayınladı. 45'ten fazla kişiyle görüşülen raporda, Biden'la vakit geçiren kişiler, son aylarda çok sessiz konuştuğunu ve söylediklerinin güçlükle anlaşıldığını belirtti.

Raporda, Biden'ın tavrının ve politika ayrıntılarına ilişkin kavrayışının güne göre değiştiği, konuşurken sık sık notlara güvendiği ve konferanslar sırasında yardımcılarından destek aldığı ifade edildi. "Konuşmanın çoğunu kendisi yapmadı" ifadesine yer verilen raporda, Başkan'ın kendisine doğrudan sorulan bazı soruları çalışanlarının yanıtlamasını istediği belirtildi.

2023 Mayısındaki borç limiti tartışmaları sırasında Biden'la görüşen eski Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, "Hep kartları vardı. Başka türlü müzakere edemiyordu. Onunla başkan yardımcısıyken de görüşürdüm, evine giderdim. O artık aynı kişi değil" dedi.

ABD TARİHİNİN EN YAŞLI BAŞKANI
1942 doğumlu Joe Biden, ABD tarihinin gördüğü en yaşlı başkan. Yeniden seçilirse ve yaşamını sürdürebilirse ikinci dönemi sonunda 86 yaşına basacak.
 

DİĞER HABERLER

4,1 büyüklüğünde deprem!
4,1 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi
Salda Gölü
Salda Gölü'ne asfalt gündem oldu
17 Haziran 2024 Pazartesi
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi