Abdioğulları İSO 500’de 33 basamak yükseldi

Abdioğulları İSO 500’de 33 basamak yükseldi

HABER MERKEZİ- Türkiye’nin en büyük dokunmuş ve örülmüş plastik ambalaj üreticilerinden Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş, İstanbul Sanayi Odası’nca (İSO) şirketlerin üretim ve satışlarını dikkate alarak açıkladığı “Türkiye’nin 500 Sanayi Kuruluşu 2021” listesinde bu kez 33 basamak yükselerek 264.sıraya yerleşti.


Toplam 8 Tesiste yaklaşık 1800 İşçi, yarım asrı aşan tecrübe ve bilgi birikimini, geleceğe dönük adımlarla büyüyerek devam ettiren ve günümüzde 4 kardeş tarafından yönetilen Abdioğulları, her geçen gün gücüne güç katıyor. 

Abdioğulları Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, hızlı yükselişin temelinde çok çalışmak, üretmek, istihdam sağlamak ve ihracata odaklanmak olduğunu bildirdi.  

Aynı zamanda Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) Yönetim Kurulu Üyesi de olan Salih Sütcü, üretimden kazandıklarını yine yatırımlara dönüştürdüklerini söyledi.

Başarının eğitim, dinamiklik, inovasyon, AR-GE çalışmaları ve teknolojiyi takip etmekle doğru orantılı olduğunu belirten Salih Sütcü; ihracatın olmazsa olmaz önemine değinerek sektörlerindeki en gözde fuarlara katılım sağlayıp yenilikleri ve müşteri beklentilerini yakından takip ederek liderliğini sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti. 

Ayrıca bu başarının araştırmalar yapıp uygun yeni ürün ya da hizmetin teminini hedef alarak farklılıklara kucak açmakla da doğrudan ilgisi olduğunu kaydeden Salih Sütcü son yıllarda ulusal ve uluslararası piyasalarda artan rekabet ortamına ayak uydurabilmek için tüketicinin yaratılan farklılıklar ile dikkatini çekecek ürün ve hizmetlere yönelmenin önemine dikkat çekti. 

Filpa için Avrupa, Ortadoğu pazarları öne çıkan pazarlardır. Bunun yanı sıra kapalı bir ekonomik yapıya sahip olması, olası krizlerin minimum düzeyde hissediliyor olması sebebiyle Afrika pazarlarının da her geçen sene önemi artıyor. Filpa A.Ş. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nce (TİM) yapılan ilk 1000 ihracatçı sıralamasında 290. sırada yer almaktadır.

Abdioğulları AŞ. hem çevreyi koruma hem de enerji maliyetlerini düşürmek amacıyla ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemini kurdu. 

Sürdürülebilir bir gelecek hedefi doğrultusunda yenilenebilir kaynaklar için çalışma yapan Abdioğulları A.Ş’nin global pazarlarda rekabet eden bir firma olarak son 6 yılda ulaştığı 22 MW üzeri enerji gücü ile kendi Güneş Enerji Santrallerini kurduğunu anımsatan Salih Sütcü,  her geçen yıl da GES gücünü arttırmayı hedefledikleri bilgisini verdi. 

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 8 tesiste 1800 kişiye istihdam sağlayan Abdioğulları, 2020 yılında abcoFARM markası ile Çukurova’da 1000 dönüm alandaki narenciye bahçesi yatırımının ardından 870 dönümlük zeytin bahçesi ve Ereğli’de yer alan 1050 dönüm elma bahçesi projesiyle de toplamda 2920 dönüm alan ile tarım sektörüne giriş yaptı. 

Abdioğulları Ar-Ge Mühendislik Tasarım A.Ş., yeni yatırımları ile her geçen gün büyüme trendi gösteren Abdioğulları Plastik ve Ambalaj San.  A. Ş. bünyesinde inovasyona verdiği önem ile katma değeri yüksek ürünler üretmek için 2021 yılında kuruldu.

Firma, bu adımı ile de Ar-Ge tabanlı rekabet edilebilirliği arttırmak, ulusal ve uluslararası yeni teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek, yeni ve inovatif ürün geliştirip, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefledi. 

Firma sahip olduğu misyon dahilinde yenilikçi ve ileriye yönelik hedefleri benimseyerek Ar-Ge çalışmalarından katma değerli ve inovatif ürünlerin üretimini yapmayı hedefliyor.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER