Adnan Oktar İran Liderinin Ölüm Nedenini Söyledi

Adnan Oktar: Reisi'yi İngiliz derin devleti şehit etti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün, güncel yapılanmasına yönelik aralarında örgüt lideri Adnan Oktar’ın da bulunduğu 20 kişinin yargılandığı davanın görülmesine başlandı.

Adnan Oktar: Reisi'yi İngiliz derin devleti şehit etti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün, örgütü aktif tutmak ve yeni üyeler kazandırmak amacıyla avukatlar aracılığıyla yeniden çalışmaya başladığı tespit edildi. Bu tespitin ardından başlatılan soruşturma sonucunda, örgüt lideri Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 20 kişi hakkında dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşması bugün İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Adnan Oktar ve 6 sanık duruşmaya SEGBİS sistemi ile bağlanırken, 2’si tutuklu 5 sanık duruşma salonunda hazır bulundu.

SEGBİS Sohbeti
Adnan Oktar’ın SEGBİS’e bağlandığı sırada, ekrandaki görüntüsünü gören kadın sanıklar, Oktar’a öpücük atarak, “Maşallah hocam çok güzelsiniz. Saçlarınız çok güzel” dedi. Adnan Oktar ise, “Biraz sandalyelerinizi geri çekin, öyle daha net görünür yüzleriniz” diyerek cevap verdi. Kadın sanıklar, sandalyelerini geri çekerek kamera açısına girdiler.

Önemli Mahkeme Talebi
Mahkeme başkanı salona gelmeden önce kadın sanıklarla sohbet eden Adnan Oktar, “Avukatlar, daha geniş bir salon talebinde bulunmalı. Önemli bir mahkeme. İnsanlar gelebilmeli” dedi. Mahkeme salonundaki avukatı ise, “Adnan bey, dünkü duruşmada talepte bulunmuştuk. Tekrar talepte bulunacağız” diye cevap verdi. Oktar, “Hayati bir konu olduğu için ciddi. Diğer mahkemelerden daha önemli bizim mahkememiz, o yüzden rica ediyoruz. Salon olmama konusunu bakanlığa da söyleyelim” dedi.

Boş Mahkeme İddiası
Mahkeme başkanı ve heyetin duruşma salonuna gelmesiyle başlayan duruşmada Adnan Oktar’a savunmasını yapması için söz verildi. Cezaevi kısıtlamaları sebebiyle iddianameyi okuyamadığını söyleyen Oktar’a mahkeme başkanı, “İsterseniz savunmanızı iddianameyi okuduktan sonra yapabilirsiniz” dedi. Adnan Oktar, “İddianameyi okumaya ihtiyacım yok. Allah’tan boş bir mahkeme ve boş bir iddianame olduğu için savunma yapabilirim” dedi.

İngiliz Derin Devleti İddiaları
Savunmasına devam eden Adnan Oktar, ortada bir örgüt olmadığını savunarak, “İngiliz derin devletinin yaptığı bir eylem bu. Ben İngiliz derin devleti ile ilgili birçok kitap yazdım. Bu onları kızdırdı” dedi. Geçtiğimiz günlerde helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi de İngiliz derin devletinin öldürdüğünü söyleyen Oktar, “İran Cumhurbaşkanı Reisi, BM toplantısında Mehdinin hayatta olduğunu ve faaliyet halinde olduğunu söyledi. Bunu duyunca İngiliz derin devleti Reisi’ye kumpas kurdu, şehit ettiler onu. İngiliz derin devletinin Mehdi’ye müthiş bir alerjisi var” dedi.

Fotoğraf Krizi
Adnan Oktar savunmasını yaptığı esnada, İsveç Barosu’ndan duruşmaya izleyici olarak katılan kadın avukat, duruşma esnasında flaşlı çekim yaptı. Üye hakim durumu fark edince, fotoğrafın silinmesi için görevlileri uyardı. Yapılan incelemede fotoğrafın yabancı bir ülkeye ait telefon numarasına gönderildiği tespit edildi. Sanık avukatı, “Kendisi İsveç'ten gözlemci. Bilmiyor yasak olduğunu” dedi. Mahkeme başkanı ise, “Nasıl bilmiyor? Duruşma başlamadan uyardık. Yanındaki tercümanı çevirmedi mi?” diye sordu. Avukat, “Büyütmeye gerek yok” diye cevap verdi.

Hakimi Öfkelendiren Tartışma
Üye hakim, duruşma salonunda görüntü çekilmesinin suç olduğunu hatırlatınca, aynı avukat, “O kadar da değil ya” dedi. Bu tavra sinirlenen mahkeme başkanı, “Sen git bakalım İsveç’te bu görüntüyü çek avukat olarak ne yapıyorlar size” deyince, avukat, “Sınırlardan o kadar insan geçiyor bir şey yapılmıyor. Burada meslektaşa niye yapılsın” dedi. Mahkeme başkanı, elini kürsüye vurarak, “Dünyada Türkiye kadar özgürlükçü bir ülke yok. Siz, biz avukat, hakim olarak onların ülkesinde bir şey yapalım bakalım bize neler yapıyorlar. Sanık o kadar İngiliz derin devleti anlattı, nerden bilelim bunların da İsveç derin devleti olmadıklarını” dedi.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

 

DİĞER HABERLER

5.0 büyüklüğünde deprem!
5.0 büyüklüğünde deprem!
25 Haziran 2024 Salı
ATM
ATM'den para çekme limiti değişti
24 Haziran 2024 Pazartesi
3.9 büyüklüğünde deprem!
3.9 büyüklüğünde deprem!
24 Haziran 2024 Pazartesi
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
24 Haziran 2024 Pazartesi
WhatsApp kızlar için hazırladı
WhatsApp kızlar için hazırladı
24 Haziran 2024 Pazartesi
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan BRİCS açıklaması
24 Haziran 2024 Pazartesi
Bedelli askerlik için son tarih
Bedelli askerlik için son tarih
24 Haziran 2024 Pazartesi