İsrail'in Açıklamalarına AK Parti'den Yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İsrail'e tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İsrail Dışişleri Bakanının Cumhurbaşkanımızı hedef alan hadsiz açıklaması, İsrail Hükümetinin yaptığı katliamları örtbas etme çabasından başka bir şey değildir." açıklamasını yaptı. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İsrail'e tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından İsrail Dışişleri Bakanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

Çelik paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İsrail Dışişleri Bakanının Cumhurbaşkanımızı hedef alan hadsiz açıklaması, İsrail Hükümetinin yaptığı katliamları örtbas etme çabasından başka bir şey değildir.

Çocuk katilleri her türlü ateşkes ve barış girişimine düşmanlık ediyor. Bu nedenle, Cumhurbaşkanımızın ateşkes ve barış için liderlik ettiği siyasetin bu katliam şebekeleri tarafından hedef alındığını biliyoruz. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar insanlık önünde mahkum oldular ve hukuk önünde hesabını bir gün verecekler."

İSRAİLLİ BAKANIN PAYLAŞIMI
İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ı art arda iftiralar sıralayarak "Recep Tayyip Erdoğan, utanmalısın" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hamas lideri Heniyye ile görüşmesi İsrail'i rahatsız etti. Erdoğan'ın Heniyye ile fotoğrafını paylaşan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz hadsiz ifadeler kullandı. Hamas ve Müslüman Kardeşler'i hedef alan Katz, "Müslüman Kardeşler: Tecavüz, katliam, cesetlere saygısızlık, bebek yakma. Recep Tayyip Erdoğan, utanmalısın" dedi.
 

DİĞER HABERLER

3.9 büyüklüğünde deprem!
3.9 büyüklüğünde deprem!
19 Mayıs 2024 Pazar