Mehmet Şükrü Erdinç'e AK Parti'de Önemli Görev

AK Parti'de Mehmet Şükrü Erdinç'e yeni görev

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı'na Mehmet Şükrü Erdinç getirildi.

AK Parti'de Mehmet Şükrü Erdinç'e yeni görev

AK Parti Genel Merkez Teşkilatı Başkan Yardımcılığı'na AK Parti MKYK üyesi Mehmet Şükrü Erdinç atandı.

Mehmet Şükrü Erdinç Kimdir ?
1976 doğumlu Mehmet Şükrü Erdinç eğitimini Adana İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesini bitirmiş ve serbest avukat olarak çalışmıştır. Yüksek Lisansını 2016 yılında Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk (Ticaret Hukuku) alanında tamamlamıştır.

AK Parti’ de  sırasıyla; 
•    Yüreğir Gençlik Kolları Kurucu İlçe Başkanlığı (2002-2004)
•    Adana İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı (2004-2006)
•    Adana Gençlik Kolları İl Başkanlığı (2006-2008)
•    Adana İl Yönetim Kurulu Üyeliği (2009-2011) görevlerini üstlenmiştir. 

Bu süreçte Parti Hukukçusu olarak AK Parti’nin girdiği tüm seçimlerde görev almış ve Çukurova İlçe Seçim Kurulu Üyesi olarak 2009 yerel seçimlerinde sorumluluk üstlenmiştir. Haziran 2011  seçimlerinde Adana Milletvekili olarak seçilmiştir. Haziran 2015, Kasım 2015 ve Haziran 2018 genel seçimlerinde tekrardan seçilerek aralıksız Milletvekili görevine devam etmiştir.

24 ve 25. Dönemlerde üye olduğu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 26. Dönemde başkanvekili olarak görev almıştır. Ayrıca bir dönem Türkiye-Madagaskar, bir dönemde Türkiye-Meksika Dostluk grubu başkanlığı yapmıştır. Meclis görevlerinin yanında Nisan 2014 tarihinde AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Kasım 2015 seçimlerinden sonra da Genel Merkez Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış, 2017 yılında ise yeniden Genel Merkez AR-GE başkan yardımcısı olarak görev üstlenmiştir. 27. Dönemde TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi olarak çalışan Erdinç, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Diyarbakır İl Koordinatörü olarak teşkilat çalışmalarına devam etmektedir. 

Adana İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği ile Hukuk ve Değişim Derneğinin kurulmasında kurucu olarak aktif rol almıştır. Kürtçeyi çok iyi derecede konuşmaktadır. Bunun yanında Arapça ve İngilizceyi orta düzeyde bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
 

DİĞER HABERLER

Denize girmek yasaklandı
Denize girmek yasaklandı
15 Haziran 2024 Cumartesi