Ali Koç Ve Aziz Yıldırım Canlı Yayında Kavga Etti

Ali Koç ve Aziz Yıldırım yayınında kavga çıktı

Aziz Yıldırım ile Ali Koç yarın gerçekleşecek olan seçim öncesi canlı yayında bir araya geldi.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım yayınında kavga çıktı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve Başkan Adayı Ali Koç, bugün gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulda Başkan Adayı Aziz Yıldırım'a canlı yayına çıkma teklifi yaptı.

Aziz Yıldırım'ın teklifi kabul etmesinin ardından ikili HaberTürk TV'de canlı yayına çıktı. 

23:15 Aziz Yıldırım ve Ali Koç yayın öncesi tokalaşarak yerlerine oturdu. Yayın başladı. 

Ali Koç: "Büyüğümüzdür, Aziz Yıldırım başlasın." 

Aziz Yıldırım: "Gel, öpüşelim." 

Ali Koç: "Öpüşürüz başkanım." 

ALİ KOÇ: ''Baronlar diye ima ettikleriniz kim?'' 

AZİZ YILDIRIM: “Londra'daki FETÖ'cüler!

ALİ KOÇ: “Ben miyim FETÖ'cü?”

AZİZ YILDIRIM: “Yahu kardeşim sen de her şeyi üstüne alıyorsun!”

AZİZ YILDIRIM: "Baronlar benden dolayı seni destekliyorlar. İşleri seninle benimle değil, Türkiye'yle. Senin etrafındakiler de biliyorlar. O kadar söyledim araştırın. Baronları açıklarsam altında kalırım. Sen Koçsun kurtarırsın kendini"

MOURINHO'YA AÇIKTAN PARA İMASI

AZİZ YILDIRIM: "Ligden çekileceğiz dedin." 

ALİ KOÇ: "Benim ağzımdan hiçbir zaman, 'Ligden çekileceğiz' çıkmadı. Ben yapamayacağım işi söylemem."

ALİ KOÇ: "Mourinho'ya açıktan para vermişler diyorsunuz."

AZİZ YILDIRIM: "Ben demedim, Mahmut dedi. Benim ağzımdan çıkan görüntü. Ben 12 milyon mu demişim. Siz 10.5'a aldık diye açıklama yaptınız."

ALİ KOÇ: “Köstek oldunuz. Bize öğretmediniz mi kürsüye gelip konuşulması gerektiğini. Öğrettiğinizi yaptınız mı?”

AZİZ YILDIRIM: “Başarı yok. Ben oraya geldiğim zaman sıkıntı olacak. Ali Koç iyi yaptı diyemem. Ben onu söylersem tepki alırsın.”

ALİ KOÇ: "Ben söz konusu Fenerbahçe'yse, dostumu da tanımam"

AZİZ YILDIRIM: "Öyle deme Ali, öyle deme"

'BEN NEDEN ADAY OLDUM?'

ALİ KOÇ: "2012'de ben ayrıldım. Galiba 2-3 Temmuz 2012'de size yapılan zulme son verildi. O günden bugüne futbol tarafından Fenerbahçe ne yazık ki yaşatılanlar bize yapılanlar eminim siz de benim kadar isyan ediyorsunuzdur."

AZİZ YILDIRIM: "E tabii."

ALİ KOÇ: "Son 10 yılda, son 5 yılda Fenerbahçe tabloda hep üstte, bir tek Fenerbahçe'nin şampiyonluğu yok."

AZİZ YILDIRIM: "Anti-Fenerbahçe'ye karşı mücadele dedin diye geldim."

ALİ KOÇ: "Ben niye Fenerbahçe başkanlığına aday oldum?"

AZİZ YILDIRIM: "Söyle hatırlayayım."

ALİ KOÇ: "Ömer Temelli'nin evindeydim. Cumartesi günü oldu. Mahmut Bey, seni zorla yazacağız listeye dedi. O zaman akıllı telefonlar yok. Hayatımın en uzun nokia mesajını çektim. Fenerbahçe'ye hizmet edebileceksem nazı olmaz, derhal gelirim dedim. Siz beni çağırdınız, 2015'te. Tekrar yargılama kararı çıktığı zaman 2014'tü. Sonra ben Londra'ya gidiyordum, bir indik mesaj yağıyor başardık diye. Yeniden yargılama çıktı. Eve varana kadar bütün o heyecan mutluluk bitiverdi. Çünkü, siz 1907'ye kızmışsınız, Adalete Fener Yak yapmıştık. Can'a ağır hakaretler etmişsiniz. Bir teşekkür metni yayınlamış 1907."

AZİZ YILDIRIM: "Bizim üzerimizden niye yayınlamıyorlar? Bir bilginiz olsun niye demiyorlar."

ALİ KOÇ: "1907 büyük bir kampanya yapmış. Kapı kapı dolaştık. 650 bin imza topladık. Siz de desteklediniz. Yeniden yargılama çıktı. 1907 de bana sormadan, sormalarına gerek yok, Adalete Fener Yak'a teşekkür yayınlamış. Siz de kızmışsınız hakaretler küfürler."

ALİ KOÇ: "O zaman başkanımız kızmış, ben arkadaşlara olabilir, kızabilir, hepimiz stres altındayız dedim. Şeker hastaları kızabilir, eniştem de öyleydi. 2015'e kadar ben seçimden 1 haftaya önceye kadar,  Aziz Yıldırım'ı 2 defa gördüm. Biri cenazeydi. Biri de Selçuk Şahin'in düğünündeydi. Arıza olduğunu anladım, 2 ayrı masaya koydular bizi."

AZİZ YILDIRIM: "Alicim Selçuk'u çağırıp Ali Bey'i o masaya koy demedim."

ALİ KOÇ: "Sonra siz beni çağırdınız, kurda kuşa bırakmayalım dediniz. 2015'te."

AZİZ YILDIRIM: "Ülker Arena'da benden sonra Ali Koç başkan olacak dedim."

ALİ KOÇ: "Beni çağırdınız, niye olamayacağımı söyledim. Bizler hazırız dedim. Birkaç aya dava bitecek dediniz, 10 sene sürdü. Ben niye katılamayacağımı anlattım. Cuma akşamı, cumartesi seçim var. Cuma akşamı Ömer Temelli bana mesaj yolladı, yarın gazetecilere 2 laf et, Aziz Bey davet etti, şirket falan açıkla dedi. Ben de niye gazetecilere açıklayayım, kongrede açıklarım dedim. Geldik salona, konuşmalar başlamış, adımı yazdıramamıştım. Telefon ettiler sizin masadan, çık 2 laf et dedik."

AZİZ YILDIRIM: "Ben arar sana söylerim."

ALİ KOÇ: "Ömer dedim nasıl konuşacağız, yazılmadık dedim. Tamam dedik. Çıktım konuştum. Ben o gün sizlerden gelen talep üzerine..."

'BEN SENİ VELİAHT İLAN ETTİM'

AZİZ YILDIRIM: "Benden değil, olsa söylerim Ali. Ben seni veliaht ilan ettim. Öyle bir şey olsa çık ilan et derim."

ALİ KOÇ:"Veliaht ilan ettiğiniz adama ne yaptığınız anlatacağım. Ben çıktım konuştum, çok da güzel konuşma yaptım. Elimizi taşın altına sokacağız dedim, kafamda tarih yok. Masadan indik gittik, siz seçildiniz." 

AZİZ YILDIRIM: "Ali, kendi hatalarını gör. Benimle kimler geldi pazarlığa kabul etmedim. 2018'de şu mahkemeleri halledeyim, sen gel dedim. Sen hayır dedin.

ALİ KOÇ: "Siz tutarlı değilsiniz söylemlerinizde. Genel kurulda tezahürat yapılmaz dediniz, görüntünüz var yaparken"

ALİ KOÇ: "Fenerbahçe'nin ta kendisi olarak kendini gören bir kişinin, Fenerbahçe duruşuna ne verirsiniz?"

AZİZ YILDIRIM: "10 üstünden 10. Galatasaray Başkanı size salladı, sinek ikili dedim. Bu sözü kullanmak kolay değil Ali."

ALİ KOÇ: "Çünkü ucunda siz vardınız."

ALİ KOÇ: "Dursun Bey'e karşı her şeyi kullanabilirsiniz."

AZİZ YILDIRIM: "Ben erkek basketteki başarılarda tebrik ettim."

ALİ KOÇ: "Bana bir şey gelmedi."

AZİZ YILDIRIM: "O zaman sizin iletişimcilerde sıkıntı var. Erkek Basket takımını bana ver. Ben yöneteyim, ben karşılayayım' dedim. Ben seçildikten sonra sizi bir daha görmedim. Beni görmemen önemli değil. Ben mesaj verdim orada. Çırağan'da, 'Basketbolu bize verin' dedim."

AZİZ YILDIRIM: "Ali Koç bir konuşma yapmış, ben dinlemedim. Enteresan bir çağrı yapmış. Anti-Fener lobisinden dolayı Fenerbahçe başarılı olamıyor. Beraber mücadele edelim demiş. Bu isteği doğrultusunda Ali Bey ile konuşmak istedim. Ben bunu söyledim, sen bunu söyledin geçti. Geçmişi bırakalım, bahsetmeyeceğim demiş. Biz de bahsetmeyeceğiz. Kapattık."

'ANTİ FENER LOBİSİYLE MÜCADELE EDELİM'

ALİ KOÇ: “20 yıldır, futbol mantığıyla anlatılmayacak şeyler yaşadık. Kurşunlanma, 7 senede 3 şampiyonluğu son maçta kaybetmek... Tüm Fenerbahçeliler olarak güç birliği yapmamız lazım dedim. Kime karşı güç birliği? Futbolun olağan akışıyla anlatılamayacak şeyler yaşadık. Camia bir ve bütün olmadığı için Fenerbahçe'nin caydırıcı gücü çok azaldı. Sayın Aziz Yıldırım, 'Siz beceremiyorsunuz' düşüncesi içinde. Benim düşüncem bir ve bütün olunamamasıyla kaynaklı. Bu iki kişi arasındaki kızgınlık, kırgınlık, bu camianın bütünleşmesine engel oluyor. Uzun zamandır bunu istiyordum. Pazartesi sabahı kim kazanırsa güç birliği yapmamız lazım dedim. Neye karşı güç birliği?"

ALİ KOÇ: “Siz sadece başarı olarak futbolu diyorsunuz. Diğer branşlara bakın.”

AZİZ YILDIRIM: “Diğer branşları ben kurdum zaten.”

AZİZ YILDIRIM: Sen bu akşam konuşmanda dedin. Bunun için konuşacağım dedim. Siz güldünüz konuşmanızda. Geçmişi kapattık. Pazartesi ben seçilirsem veya Aziz Bey seçilirse Anti-Fener lobisine beraber mücadele edelim. Beraber nasıl mücadele edeceğiz oradan başlayalım. Sana bir şey tavsiye ediyorum Ali'cim, Hallac-ı Mansur'u oku. Sen oku."

Başkanlığa yeniden adaylığını koyan Aziz Yıldırım, divan başkanlığına Vefa Küçük'ün seçilmesinin ardından anti demokratik oylama olduğunu iddia ederek kongreyi terk etti. Ali Koç ise toplantının sonunda kürsüye çıkarak Aziz Yıldırım'ı son kez televizyona çıkarak tartışmaya davet etti.

'ALİ KOÇ'U ARADIM'

Aziz Yıldırım bu çağrıyı kabul etti ve yaptığı açıklama ile Ali Koç'un karşısına çıkacağını ifade etti. Tarihi seçim öncesi iki isim karşı karşıya geldi. İşte Aziz Yıldırım'ın yayın öncesi açıklaması:

"Sayın Başkan Ali Koç’u aradım. Kendisinin seçeceği bir ulusal kanalda, baş başa, moderatörsüz bir şekilde kendisiyle konuşabileceğimizi ilettim. Kendisinin seçeceği ulusal bir kanalda bu akşam canlı yayına çıkacağız" ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ NELER SÖYLEDİ?

Ali Koç Divan Kurulu sonrası yaptığı açıklamada Aziz Yıldırım'a son bir çağrı yaparak televizyon programına davet etmişti. Koç şu sözleri kullandı: "Sayın başkan, çok geç değil. Akşam istediğiniz saatte televizyon karşısına çıkalım. Muhterem sebeplerden hakkınızın yendiğini savunabilirsiniz, bize göre öyle değil. Kameralarda kayıtları mevcut. Bizi çok yere şikayet ediyorsunuz, İç İşleri'ne, Emniyet'e de gitmişsinizdir herhalde. Fırsat bu fırsat, konuşmanızı yapamadınız burada. Tarihte son kez olacak bu çağrı. İstediğiniz yerde buluşalım ve söylemek istediklerinizi ve ben de size söylemek istediklerimi yüzünüze bakarak söylemek istiyorum"
 

DİĞER HABERLER

Fil, ABD
Fil, ABD'li turisti öldürdü
22 Haziran 2024 Cumartesi
EGM Öğretim Elemanı alacak
EGM Öğretim Elemanı alacak
22 Haziran 2024 Cumartesi
Memur maaş zammı belli oldu
Memur maaş zammı belli oldu
21 Haziran 2024 Cuma
Seyhan Nehri
Seyhan Nehri'ni yosun bastı
21 Haziran 2024 Cuma