AOSB’nin 5 yıllık yatırım planı açıklandı

AOSB’nin 5 yıllık yatırım planı açıklandı

HABER MERKEZİ- Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin 15’nci Olağan Genel Kurulu, pandemi önlemleri kapsamında, maske mesafe ve hijyen kurallarıyla gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, geniş bir katılımla gerçekleşen genel kurulda; yatırımların kalitesini ve çeşitliliğini artırarak, iddiasını, yaptığı üretim ve yatırım gücüyle ortaya koyan bir OSB olma yolunda istikrarlı adımlarla ilerlediklerini ifade etti. Sanayicinin halinden anlayan hizmet politikasıyla hareket ettiklerinin altını çizen Sütcü, AOSB’de önümüzdeki 30 yıl su sıkıntısı yaşanmayacağının da müjdesini verdi.

AOSB Seyhan Salonu’nda gerçekleştirilen 15. Olağan Genel Kurul’una, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ile; başta sanayiciler olmak üzere, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Başkan Vekili Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Kara, Salahattin Onatça, Nedim Büyüknacar, Denetim Kurulu Üyeleri Hilal Atilla Aksöz, Mustafa Fidan ve AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar katıldı. Çoğunluğun sağlandığı Genel Kurul’da oy birliği ile Divan Başkanlığına, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Bölge sanayicilerinden Asım Gül ve Ergin Turan seçildi. Genel Kurulda 21 maddeden oluşan Genel Kurul Maddelerinin tamamı oy birliği ile kabul edildi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, 15. Olağan Genel Kurul’da yaptığı açılışı konuşmasına “Yönetim Kurulu olarak; her birimiz sanayici olmanın verdiği sorumlulukla sizlerin ihtiyaçları, beklentileri ve sorunlarının bilinciyle hareket ediyor, çözüm odaklı hizmet üretirken, bu hizmetlerin çeşitliliğini de artırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, sizlerin memnuniyetini sürekli kılmak adına var gücümüzle çalıştığımızı bilmenizi isteriz” sözleriyle başladı.

Elektrik, doğalgaz, kullanma suyu, atık su, yağmur suyu, yol yapım ve onarım hizmetleri, itfaiye teşkilatı ve hizmetleri gibi sanayicilere sunulan temel hizmetlerin etkili, ekonomik ve kaliteli şekilde sunulduğuna vurgu yapan Başkan Sütcü, “Diğer yandan da enerji verimliliği, Ar-Ge projelerinin hazırlanması, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi, girişimciliğin desteklenmesi, kümelenme faaliyetleri, ulusal ve uluslararası kaynaklara erişimin kolaylaştırılması gibi nitelikli hizmetlerimizi de siz değerli katılımcılarımıza ulaştırıyoruz” diye konuştu. 

Bölgedeki alt yapıların yenilendiğini, gerekli bakım ve onarımların yapılarak AOSB altyapısını güçlendirdiklerini söyleyen Başkan Sütcü, bu kapsamda 2020 yılı itibariyle 8 kilometre yolun altyapı revizyonu, 4.500 metre kullanma suyu hattı revizyonu, 4.000 metre Atık Su hattının revizyonu, 109 bin 800 metre yağmur suyu açık kanalında temizlik yapıldığını belirtti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER