Cips Yiyen Çocuk kalp Krizi Sonucu Öldü

Baharatlı cips yedikten sonra kalbi duran çocuk öldü

ABD'de baharatlı tortilla cipsi yedikten sonra beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden 14 yaşındaki çocuğun, çok fazla acı biber yemekten öldüğü belirlendi.

Baharatlı cips yedikten sonra kalbi duran çocuk öldü

Massachusetts eyaletinde, sosyal medyada popüler olan baharatlı tortilla cips yeme meydan okumasına katılan 10. sınıf öğrencisi Harris Wolobah, ani bir şekilde yaşamını yitirdi. Otopsi raporuna göre, Paqui firmasının ürettiği çok baharatlı cipsi yedikten kısa bir süre sonra rahatsızlanan Wolobah, "yüksek seviyede tüketilen kapsaisin (acı biberlerin aktif bileşeni) sonucu oluşan ani kalp durması" nedeniyle hayatını kaybetti.

Raporda, Wolobah'ın kalp büyümesi ve kalp kası bandı rahatsızlığı gibi sağlık sorunlarının da bulunduğu belirtildi.

Paqui üreticisi, sosyal medyada başlattığı meydan okumada, katılımcılardan dünyanın en acı iki biberinden elde edilen ürünü yerken çektikleri videoları paylaşmalarını ve ürünü tükettikten sonra su içmemelerini istemişti. Bu meydan okuma, ABD genelinde yaygın hale geldi ve katılan onlarca çocuk hastaneye kaldırıldı.

Uzmanlar ve yetkililer, son derece acı olan bu ürüne karşı çocukları ve gençleri uyarmaktadır. Wolobah'ın trajik ölümü, bu tür meydan okumaların tehlikeleri konusunda önemli bir uyarı niteliği taşımaktadır.
 

DİĞER HABERLER