Bakan Göktaş Yeniden Kasaya Geçti

Bakan Göktaş yeniden kasaya geçti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Belçika'nın başkenti Brüksel'de Türk mahallesini ziyaret etti ve vatandaşlarla buluştu.

Bakan Göktaş  yeniden kasaya geçti

Ziyaret sırasında, 24 yıl önce lise ve üniversite yıllarında çalıştığı aile marketinde yeniden kasaya geçti.


Göktaş, "Belçika'ya Türk göçünün 60. Yılı" etkinlikleri kapsamında Brüksel'e geldi ve Schaerbeek ilçesinde Türk nüfusunun yoğun olduğu mahalleyi ziyaret etti.

Türklere ait işletmeleri de ziyaret eden Göktaş, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı ve ailesine ait markete gitti. Burada yeniden kasaya geçen Bakan Göktaş, lise yıllarında ailesinin bu marketi devraldığını ve hafta sonları çalışarak ailesine destek olduğunu belirtti.


Kasa başında gazetecilere açıklamalarda bulunan Göktaş, 24 yıl sonra tekrar kasaya geçmenin duygusal bir anı olduğunu ve geçmişi hatırlattığını ifade etti. Ayrıca, vatandaşlarla sohbet ederek ve onları dinleyerek siyaseti bu mahallede öğrendiğini dile getirdi.

Fatih Camisi'nin lokalinde vatandaşlarla buluşan Göktaş, doğup büyüdüğü kentte bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, Brüksel'deki Türk toplumuyla gönül bağlarının devam ettiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerinden dolayı teşekkür eden Göktaş, Erdoğan'ın selamını iletti.

Bakan Göktaş'a ziyaretinde Brüksel Büyükelçisi Bekir Uysal ve Başkonsolos Umut Deniz eşlik etti.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!


 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi