Bakan Göktaş Çocuklarla Bir Arada

Bakan Göktaş, çocuklarla bir arada

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, devlet himayesindeki çocuklara kitap okudu ve satranç oynadı.

Bakan Göktaş, çocuklarla bir arada

Bahçelievler'deki Şeyh Zayed 1-3 Yaş Çocuk Evi'nin açılış törenine katılan Göktaş, Projelerinin özel sektör işbirliğiyle hayata geçirilmesinden dolayı büyük heyecan duyduklarını belirtti.

Göktaş, "Açılışını yaptığımız çocuk evimiz, 1-3 yaş aralığındaki çocuklarımızın gelişimine ve ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Bu 400 metrekarelik alanda, 24 çocuğumuz için özel olarak inşa edilmiş, depreme dayanıklı ve çevre dostu bir yaşam alanı." İfadelerine yer verdi.

Çocuk evlerinin önemine değinen Göktaş, "Amacımız, çocukların potansiyellerini keşfetmelerini ve en iyi şekilde gelişmelerini sağlamak. Bu yaşam alanlarıyla sadece hizmetlerimizin açılışını yapmıyor, aynı zamanda çocuklarımızın geleceklerini şekillendiriyoruz." dedi.
Şeyh Zayed 1-3 Yaş Çocuk Evi'nin çevre dostu ve yenilikçi bir yaklaşımla inşa edildiğini söyleyen Göktaş, katkılarından dolayı herkese teşekkür ettikten  sonra kurdele keserek çocuk evinin açılışını gerçekleştirdi.
Açılışın ardından çocuk evini gezen Göktaş, yetkililerden bilgi aldıktan sonra çocuklarla bir araya geldi ve onlara kitap okudu. Galatasaray Altyapı Gönüllüleri Derneği tarafından yapılan "satranç evi"nin açılışını gerçekleştirdi. Satranç eviyle çocukların zihinsel yeteneklerinin gelişmesini hedeflediklerini ifade eden Göktaş, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı ve çocuklarla sohbet edip satranç oynadı.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi