Bakan Özhaseki Kayseri’de

Bakan Özhaseki Kayseri’de

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Deprem geçti, 1 milyon 300 bin deprem bölgesi dahil olmak üzere TOKİ'nin yaptığı konutlardan bir tanesi bile yıkılmadı. Az hasarlı bir TOKİ evi yok, orta hasarlı, ağır hasarlı değil, az hasarlısı bile yok. Hamdolsun yaptığımız işi iyi yapıyoruz." dedi.

Bakan Özhaseki Kayseri’de

Özhaseki, Kayseri'deki Oruçreis Mahallesi'nde Kocasinan Belediyesi'nin hayırsever işbirliğiyle yaptırdığı Döndü-Şükrü Karaca Aile Sağlık Merkezi ile İsmail Hakkı Durusu Parkı'nın açılış törenine katıldı.


Burada yaptığı konuşmada, bölgede TOKİ tarafından yapılan evlere dikkat çekti. Türkiye'nin 6 Şubat 2023 tarihinde büyük bir felaket yaşadığını hatırlatan Özhaseki, 18 ilin depremden etkilendiğini ve 14 milyon insanın zarar gördüğünü belirtti.
TOKİ'nin deprem bölgesinde önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Özhaseki, TOKİ'nin buradaki nezih konutlar gibi deprem bölgesinde binlerce konuta başladığını söyledi. Bakanlık bünyesinde köy konutları yapıldığını ve Emlak Konut'un da aynı şekilde deprem konutları yapmaya devam ettiğini aktardı. Özhaseki, şu anda başlatılan konut sayısının 400 bin civarında olduğunu belirtti.


Özhaseki, konuşmasında TOKİ'nin yapılarının depreme dayanıklılığına vurgu yaparak, "Deprem geçti, 1 milyon 300 bin deprem bölgesi dahil olmak üzere TOKİ'nin yaptığı konutlardan bir tanesi bile yıkılmadı. Az hasarlı bir TOKİ evi yok, orta hasarlı, ağır hasarlı değil, az hasarlısı bile yok. Hamdolsun yaptığımız işi iyi yapıyoruz." dedi.
Açılış törenine katılan Kayseri'deki hayırseverliğe de değinen Özhaseki, kentteki hayırseverlerin önemine vurgu yaptı ve Kayseri'nin tarihte hayır yapanların eserleriyle anılmaya devam ettiğini söyledi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da konuşmasında AK Parti iktidarının Türkiye'de gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki işlerden bahsetti.
Programda hayırsever ailelere çiçek ve plaket takdim edildi, açılış kurdelesi kesildi.
Ayrıca Bakan Özhaseki, Melikgazi Belediyesi ve hayırsever İşgüzar ailesi tarafından yapılan Yusuf ve Hatice İşgüzar Akıl Kütü Kütüphanesi'nin açılışına da katıldı. Eğitimin önemine değinen Özhaseki, devletin eğitime yaptığı yatırımları vurguladı. Özhaseki'nin konuşmasının ardından dua edilerek açılış kurdelesi kesildi.

 

DİĞER HABERLER

Yatak fabrikasında yangın paniği
Yatak fabrikasında yangın paniği
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Adam tavuğa tecavüz etti!
Adam tavuğa tecavüz etti!
27 Mayıs 2024 Pazartesi