Bakan Tekin Diyarbakır’da

Bakan Tekin Diyarbakır’da

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" adını taşıyan yeni müfredat taslağına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bir hafta içerisinde eğitim öğretim müfredatlarımız yani bizim program dediğimiz dokümanlar 1 milyon 372 bin defa indirilmiş." dedi.

Bakan Tekin Diyarbakır’da

Diyarbakır Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Tekin, Vali Ali İhsan Su ile bir araya geldi. Ardından "İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı"na katılan Tekin, bakanlık olarak merkez teşkilatında az vakit geçirdiklerini ve taşrada sorunları doğrudan tespit edip çözüm üretmeye çalıştıklarını belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekibiyle bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini söyleyen Tekin, toplantıda atılması gereken adımları ve yürüyen işleri ele aldıklarını ifade etti.
Toplantının verimli geçtiğini belirten Tekin, Diyarbakır'da son 20 yılda yapılan önemli değişikliklere dikkat çekti. Özellikle öğretmen atamaları ve derslik sayısındaki artışa vurgu yaptı.
2024-2025 eğitim öğretim yılında Diyarbakır'da bin dersliğin hizmete sunulacağını duyuran Tekin, ihtiyaç duyulan branşlar için öğretmen atamalarının devam edeceğini kaydetti.
Yeni müfredat taslağıyla ilgili olarak da konuşan Bakan Tekin, toplumun eğitim öğretim sürecine gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Müfredat değişikliklerine ilişkin toplumdan gelen katkı ve önerilerin ciddi şekilde değerlendirileceğini söyledi.
Tekin, CHP'li milletvekillerinin bakanlık önünde yaptığı basın açıklamasına ilişkin ise, katkı veren herkesin görüşlerine açık olduklarını belirtti ve onları dinlemek istediklerini dile getirdi. Ayrıca, ellerinde hazır dokümanlar varsa bunları da teslim almaya hazır olduklarını vurguladı.
Bakan Tekin'in açıklamalarına AK Parti Diyarbakır milletvekilleri ve parti il başkanı da eşlik etti.

 

DİĞER HABERLER

Polis aracında cinsel ilişki!
Polis aracında cinsel ilişki!
30 Mayıs 2024 Perşembe
Resmi Gazete
Resmi Gazete'de bugün (30.05.2024)
30 Mayıs 2024 Perşembe
EFES-2024 Tatbikatı: Nefes kesti
EFES-2024 Tatbikatı: Nefes kesti
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Vahşet! Baba 3 çocuğunu öldürdü
Vahşet! Baba 3 çocuğunu öldürdü
29 Mayıs 2024 Çarşamba