Öğretmene Saldırı: Bakan Tekin'den Sert Tepki

Bakan Tekin'den, öğretmene saldırıya tepki

Sınıf basarak ders anlatan öğretmene saldıran şahıslarla ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den açıklama geldi.

Bakan Tekin'den, öğretmene saldırıya tepki

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli'deki bir ortaokulda yaşanan öğretmene saldırı olayıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak olayla ilgili soruşturma başlattıklarını ve adli sürecin de takipçisi olacaklarını duyurdu.

Olayın Detayları:
Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Kazım Karabekir Mahallesi'nde bulunan bir ortaokula gelen veli, çocuğunun arkadaşları tarafından dövüldüğünü iddia ederek sınıfta ders anlatan öğretmene saldırdı. Öğrencilerin gözleri önünde yaşanan bu şiddet olayına diğer öğretmenler müdahale etti. Saldırgan veli, sınıfta tehditler ve hakaretler savurarak öğretmene saldırmaya çalışırken, diğer öğretmenler tarafından güçlükle uzaklaştırıldı. Olay anı, güvenlik kameralarına yansıdı. Şikayet üzerine 3 öğrenci yakını gözaltına alındı.

Bakan Tekin'in Açıklamaları:
Bakan Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda olayı kınayarak şunları söyledi:

"Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir okulumuzda öğretmenimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılığımızı yineliyorum. Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlattığımız gibi adli sürecin de takipçisi olacağız."

Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) Açıklaması:
Bakan Tekin, ayrıca Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu:

"Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni ÖMK'nin bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu vesile ile okuldaki güven ikliminin tesisi ve eğitim süreçlerinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için sene başında hayata geçirdiğimiz 'Veli Randevu Sistemi'nin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Meslektaşımıza ve eğitim ailemize geçmiş olsun."

Olayın Ardından:
Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki ilkokulda meydana gelen olayda, veli M.A. ve iki yakını, çocuğunun arkadaşları tarafından dövüldüğünü öne sürerek öğretmenlerle tartışmaya başladı. Sınıfa girerek öğretmenlere küfür eden ve saldırmaya çalışan veli ve yakınları, diğer öğretmenler tarafından uzaklaştırıldı. Şikayet üzerine gözaltına alınan üç kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bu olay, okullarda öğretmenlerin güvenliğinin sağlanması ve eğitim ortamının korunması konusundaki hassasiyeti bir kez daha gündeme getirdi. Bakan Tekin'in açıklamaları, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının güvenliğini sağlamak adına atılacak adımların önemini vurguluyor.
 

DİĞER HABERLER

5.0 büyüklüğünde deprem!
5.0 büyüklüğünde deprem!
25 Haziran 2024 Salı
ATM
ATM'den para çekme limiti değişti
24 Haziran 2024 Pazartesi
3.9 büyüklüğünde deprem!
3.9 büyüklüğünde deprem!
24 Haziran 2024 Pazartesi
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
24 Haziran 2024 Pazartesi
WhatsApp kızlar için hazırladı
WhatsApp kızlar için hazırladı
24 Haziran 2024 Pazartesi
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan BRİCS açıklaması
24 Haziran 2024 Pazartesi
Bedelli askerlik için son tarih
Bedelli askerlik için son tarih
24 Haziran 2024 Pazartesi