Başkan Göger’den Büyükşehir’e suçlama

Başkan Göger’den Büyükşehir’e suçlama

HABER MERKEZİ-Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, bazı belediye başkanı ve milletvekillerinin görüştükleri oda başkanlarına, çocuklarını işe alma sözü vererek genel kurulda muhalefetin adayına destek istemelerinin ahlaki olmadığını söyledi. Başkan Niyazi Göger, “Hiç kimsenin esnafın özgür iradesine ipotek koymasına müsaade etmeyeceğiz. Günü geldiğinde de bu yapılanların hesabını mutlaka soracağız” dedi.


Adana ESOB’un 7 Mayıs 2022 tarihinde yapacağı 27. Olağan Genel kuruluna bazı belediye başkanları ve milletvekillerinin müdahil olmaya çalışması tepkilere neden oldu.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, bazı belediye başkanları ve milletvekillerinin, telefonla aradıkları, belediyeye çağırdıkları oda başkanlarından, muhalefetin adayını desteklemelerini istediklerini, bunun karşılığında da çocuklarını işe alma vaadinde bulunmalarının etik ve ahlaki bir davranış olmadığını kaydetti.

Başkan Niyazi Göger, “Belediye başkanı ve milletvekilinin görüştüğü oda başkanlarının kimler olduğu herkesçe biliniyor. 15 Nisan 2022 tarihinden itibaren Büyükşehir Belediyesi’nde işe alınan ya da önümüzdeki günlerde işe alınacak isimler incelendiğinde hangi oda başkanının yakının işe alındığı ortaya çıkacaktır” dedi.

Bir belediye başkanın o şehrin Şehrül-Emin’i olması gerektiğinin altını çizen Başkan Niyazi Göger, “Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, kamusal kimliği bulunan, esnaf ve sanatkarı temsil eden bir sivil toplum kuruluşu. Halkın kente hizmet etmesi için yetki verdiği bir belediye başkanının, milletten aldığı yetkiyle Gazi Meclisimizde milletin vekili olması gereken bir milletvekilinin, Adana’nın çözüm bekleyen onca sorunu varken, şehrin yolları köstebek yuvasına dönmüş bir haldeyken, hizmet bekleyen yüzlerce mahallesi dururken bir sivil toplum kuruluşunun seçimlerine müdahil olma çabası, baskıyla insanların tercihini değiştirmeye çalışması asla kabul edilemez” dedi.

Bir belediye başkanının, milletvekilinin herkese eşit mesafede olması gerektiğinin altını çizen Başkan Niyazi Göger, “Hiç kimsenin kendini, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin, ekonominin can damarı olan esnaf ve sanatkarımızın üstünde görmesine müsaade etmeyeceğiz. Bizim esnafımız kadim bir topluluktur. Kendisine yapılan haksızlığı, yanlışı asla unutmaz. Günü geldiğinde mutlaka hesabını sorar” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER