Başkan Kanlı, “Sonuna Kadar Turancıyız”

Başkan Kanlı, “Sonuna kadar turancıyız”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kanlı, “Sonuna kadar turancıyız”

 Kanlı, mesajında Türk milliyetçiliğine vurgu yaparak, "Yıllarca sömürülmüş Türk ülkelerine olan ilgimiz, zulme maruz kalmış soydaşlarımıza sevdamız Turancılık ise, evet sonsuza kadar Turancıyız. Milletimizi çok sevmek suç ise, kıyamete kadar Türk milliyetçisiyiz." dedi.

Başkan Kanlı, MHP'nin de Kurucu Lideri olan Alparslan Türkeş'in ve Nihal Atsız ile birçok aydının "Türkçülük, Turancılık davası"ndan yargılandığı 80 yıl önceki olayların Türk milliyetçilerinin hafızalarında hâlâ tazeliğini koruduğunu belirtti.

Kanlı, Türk milliyetçiliğinin asla ırkçılık olmadığını vurgulayarak, "Özünde insan sevgisi olan Türk milliyetçiliği, toplumun tümünü kucaklayan, kardeşlik hukukunu yücelten, birleştirici, taassuptan uzak, gelişime açık, demokrasi ve insan haklarını ön planda tutan yönleriyle diğer toplumların milliyetçilik anlayışından çok uzaktır, çok farklıdır ve asla ırkçılık değildir." ifadelerini kullandı.

Son olarak, "Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Mayıs Milliyetçiler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, Devletimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, büyük Türk milliyetçisi Nihal Atsız’ı, 3 Mayıs 1944’ün tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum; ruhları şad olsun!" diyerek mesajını sonlandırdı.

 

DİĞER HABERLER

3.9 büyüklüğünde deprem!
3.9 büyüklüğünde deprem!
16 Temmuz 2024 Salı
Nuri Alço
Nuri Alço'dan kahreden haber
16 Temmuz 2024 Salı
Fal baktırdı, tecavüze uğradı
Fal baktırdı, tecavüze uğradı
15 Temmuz 2024 Pazartesi
Gazi Meclis
Gazi Meclis'te 15 Temmuz anıldı
15 Temmuz 2024 Pazartesi