Selçuk Bayraktar'dan Dolandırıcılık Mesajı

Baykar'dan 'dolandırıcılık' uyarısı

Selçuk Bayraktar, internet siteleri ve sosyal medya platformlarında Baykar'ın adını kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyenlere karşı vatandaşları uyardı.

Baykar'dan 'dolandırıcılık' uyarısı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile son zamanlarda yapay zeka kullanılarak kendi görüntüsünün taklit edilmesine değindi. Bayraktar, bu sahte içeriklerin dolandırıcılık amacı taşıdığı konusunda kamuoyunu uyardı.

"Yatırım Teklifimiz Yok"
Selçuk Bayraktar, açıklamasında, son dönemde Baykar’a yatırım yaparak gelir elde edilebileceğine dair sahte ilanlar, haber benzeri içerikler ve videoların dolaşıma sokulduğunu belirtti. Bayraktar, "Gerçekliği olmayan bu tür ilan, haber ve videolarda yapay zeka desteğiyle şahsıma aitmiş gibi duran konuşma ve görüntüler kullanılmaktadır. Bu açıklama, video ve röportajlar benzeri içerikler kesinlikle gerçek dışıdır ve dolandırıcılık amacıyla illegal bir şekilde yayılmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Vatandaşlarımız Dikkatli Olmalı"
Bayraktar, Baykar’ın halka açık olmadığını ve herhangi bir yatırım teklifi sunmadıklarını vurgulayarak, vatandaşlardan bu tür sahte içeriklere karşı dikkatli olmalarını istedi. Bayraktar, "Şirketimiz halka açık değildir ve herhangi bir yatırım teklifi sunmamaktadır. Bu tür sahte içeriklere itibar edilmemesi gerektiğini önemle belirtmek isterim" dedi.

"Dolandırıcılığa Karşı Uyanık Olun"
Selçuk Bayraktar, yapay zeka teknolojisinin dolandırıcılık amaçlı kullanılmasına dikkat çekerek, vatandaşların bu tür girişimlere karşı uyanık olmaları gerektiğini belirtti. Bayraktar, "Dolandırıcılar, teknolojiyi kullanarak insanları yanıltmaya çalışıyorlar. Lütfen bu tür sahte içeriklere karşı uyanık olun ve resmi kaynaklardan gelen bilgileri dikkate alın" şeklinde konuştu.

"Resmi Kanallardan Bilgi Alın"
Bayraktar, açıklamasının sonunda, Baykar ve kendi adına yapılacak resmi duyuruların sadece güvenilir ve resmi kanallardan yapılacağını vurgulayarak, "Resmi bilgilendirmelerimiz yalnızca Baykar’ın ve benim resmi hesaplarımızdan yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın, bu tür sahte içeriklere karşı dikkatli olmalarını ve sadece resmi kanallardan gelen bilgilere güvenmelerini rica ediyorum" dedi.
 

DİĞER HABERLER

4,1 büyüklüğünde deprem!
4,1 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi
Salda Gölü
Salda Gölü'ne asfalt gündem oldu
17 Haziran 2024 Pazartesi
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi