Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Mü ?

Bayram tatili kaç gün olacak?

Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Bayram tatili kaç gün olacak?

28 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında kurulan hükümet, ilk yılını geride bıraktı. Erdoğan, bu bir yıl içinde yapılan çalışmaları, yarın yapılacak kabine toplantısının ardından açıklayacak.

Bayram Tatili Kaç Gün Olacak?
Kurban Bayramı'nın 9 gün olup olmayacağı konusu milyonlarca kişi tarafından merakla bekleniyor. Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi, Kurban Bayramı'nda da ara günlerin hafta sonu ile birleştirilerek 9 günlük tatil yapılması beklentisi yüksek. Bu konunun Beştepe'deki Kabine Toplantısı'nda ele alınması öngörülüyor. Bu yıl Kurban Bayramı 16-17-18 ve 19 Haziran (pazar-pazartesi-salı-çarşamba) günlerini kapsıyor. 14 Haziran Cuma günü okulların kapanmasıyla birlikte birçok kişi tatile çıkmayı planlıyor, bu nedenle 9 günlük tatil beklentisi artmış durumda.

Ekonomik Veriler Değerlendirilecek
Beştepe'deki toplantıda ekonomi programı da ele alınacak. Alım gücünü yükseltme ve fahiş fiyatlarla mücadeleye ilişkin tedbirlerin sonuçları değerlendirilecek.

Terörle Mücadele ve Yargı Reformu Gündemde
Kabinenin bir diğer önemli başlığı ise terörle mücadele olacak. Hazırlıkları süren 9'uncu Yargı Paketi ile ilgili son durumun da ele alınması bekleniyor. Bölgesel gelişmeler, İsrail'in Gazze'ye saldırıları ve ateşkes çabaları da gündemde olacak.

Başkan Erdoğan'ın toplantının ardından alınan kararları açıklaması bekleniyor.
 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi