MSB: Bedelli Askerlik Yapmak İsteyenler Dikkat!

Bedelli askerlik için son tarih

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik başvurusu yapacaklara son tarih uyarısında bulundu. 

Bedelli askerlik için son tarih

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bedelli askerlik başvurusu yapacaklar için önemli bir uyarıda bulundu. Bakanlık, bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyenlerin son başvuru tarihinin 28 Haziran 2024 olduğunu belirtti. Bu tarihe kadar müracaat ve ödeme işlemlerinin tamamlanması gerektiği ifade edildi.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ DEĞİŞİYOR
Bakanlığın açıklamasına göre, bedelli askerlik ücreti Askeralma Kanunu gereğince memur aylık katsayısına göre 1 Temmuz 2024 itibarıyla güncellenecek. Şu anki bedelli askerlik ücreti, memur maaş katsayısındaki orana sabitlenmiş durumda. 2024 yılı Temmuz ayında geçerli olacak yeni bedelli askerlik ücreti, memur maaş zammı oranlarına göre belirlenecek. Memur maaşlarına yapılacak 6 aylık enflasyon farkı zammının ardından bedelli askerlik ücreti hakkında genelge yayınlanacak.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR ?
28 Haziran 2024 tarihine kadar başvurusunu tamamlayan adaylar, mevcut tutar üzerinden, yani 182 bin 608 lira karşılığında bedelli askerlik yapma imkanına sahip olacak. Bu tarihten sonra başvuru yapacaklar için ise yeni ücret geçerli olacak.

Başvuru yapmak isteyenlerin belirtilen tarihe kadar tüm işlemlerini tamamlamaları büyük önem taşıyor. Aksi takdirde, yeni ücretlendirme üzerinden ödeme yapmaları gerekecek.

Bedelli askerlik başvurusu yapacak adayların, başvuru süresi dolmadan işlemlerini tamamlamaları ve gerekli belgeleri hazırlamaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.
 

DİĞER HABERLER

TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandı
18 Temmuz 2024 Perşembe
Yıldız Sarayı halka açılıyor
Yıldız Sarayı halka açılıyor
18 Temmuz 2024 Perşembe
ABD Başkanı Joe Biden Covid oldu
ABD Başkanı Joe Biden Covid oldu
18 Temmuz 2024 Perşembe