“Bu Durakta Bir Hikaye Var”

“Bu Durakta Bir Hikaye Var”

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okuma kültürü ve okuma becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlediği öykü yarışmasındaki eserleri “Bu Durakta Bir Hikaye Var” başlığı altında, Adanalılarla buluşturdu. Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı çalışma vatandaşların büyük ilgi ve beğenisiyle karşılandı.


“Beklenen Yeni Hayat” sloganıyla, kent içindeki otobüs duraklarına asılan afişlerde, öykü yarışmasında dereceye giren öğrencilerin kaleme aldıkları öykülere yer verilmiş.

Seyhan İsmet İnönü MTAL okulundan Merve Gündoğdu’nun birincilik ödülü alan “Kurgu” başlıklı öyküsü şöyle:

“Sokaklar sessiz, zihinler çığlık çığlığa.

Hayatım yerinde sayıyor, ne bir ilerleme ne de bir gerileme. Benim romanımın yazarı kalemine mi küstü, yoksa çöpe atmayı unuttuğu o defterdeki saçma kurguyu mu yaşıyorum?

Bir filmin içindekileri gerçek gibi mi izliyorum; bir gerçeğin içindekileri film gibi mi?”

Öykü yarışmasında İlhan Atış Anadolu Lisesi öğrencisi Arzu Üstündağ ikincilik, Seyhan İsmet İnönü MTAL öğrencisi Zeynep Sıla Bulut ise üçüncülük ödülü aldı.

Bu arada, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde öykü yarışmasıyla ilgili şunlar dile getirildi:

“Okuma kültürü ve okuma becerilerini geliştirmek adına düzenlediğimiz öykü yarışmamızın eserlerini "Bu Durakta Bir Hikaye Var" çalışmamız ile okuyucularla buluşturduk. Okuma;  kelimeyi kelimeye, sureti manaya dönüştürmek, insanı, doğayı, hali, sesi, resmi, tavrı, metni ve yarını okumaktır. Okuma kültürünün oluşturulması ve okuma becerilerinin geliştirilmesi faaliyetlerimizden biri olan öykü yarışmamız için gençlerimize 'Beklenen Yeni Hayatı' sorduk ve cevabı sayfalara sığdırdık. Bir devam çalışması olarak da "Bu Durakta Bir Hikaye Var" çalışmamız ile gençlerimizin öykülerini okuyucularıyla duraklara asarak buluşturduk”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER