CHP Lideri Özgür Özel Milletvekili Artışına Değindi

CHP Genel Başkanı Özel milletvekili artışına değindi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti grubunun toplantısında yaptığı konuşmada, milletvekili sayısında yaşanan artışa değinerek Bağımsız İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nu kürsüye davet etti. 

CHP Genel Başkanı Özel milletvekili artışına değindi

Yanıkömeroğlu'nun, kentsel direnişler ve kadın politikaları alanındaki çalışmalarını vurgulayan Özel, yeni bir üye kampanyası başlattıklarını belirtti. Konuşması sırasında gençlere seslenen Özel, partiye üye olmayan gençleri siyasete davet etti ve gençlik kollarına aktif katılım çağrısında bulundu.
Özel, ayrıca geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden CHP TBMM Grup Müdürü Levent Bayraktar'ı rahmetle andı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Özel, Meclis'in önemini vurgulayarak millet iradesine saygı duyacaklarını belirtti.
Konuşmasının devamında Türkiye'nin sorunlarına değinen Özel, adalet, sosyal ve ekonomik haklar gibi temel alanlarda adaletin sağlanmasının önemini vurguladı. Özellikle Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs kutlamalarına açılması gerektiğini dile getiren Özel, hükümeti bu konuda adım atmaya çağırdı. İşçi bayramının Taksim'de kutlanması gerektiğini savunan Özel, 1 Mayıs'ın demokratik hakların kullanılması için önemli bir gün olduğunu ifade etti.
Özel'in konuşması sırasında 18 yaşındaki ikiz kardeşler Mustafa ve Muhammet Güney'in partiye üye olma isteğini karşılayarak onları partiye kazandırdığı belirtildi.
Son olarak Özel, Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs'a açılmasının Türkiye'nin demokratikleşmesine ve emekçilerin haklarının güvence altına alınmasına katkı sağlayacağını vurgulayarak hükümeti bu adımı atmaya davet etti.

 

DİĞER HABERLER

Emeklilere müjde!
Emeklilere müjde!
21 Mayıs 2024 Salı