CHP'den Belediyelerde Akraba Atamaları

CHP’de akraba belediyeciliği

CHP, yerel seçimlerin hemen ardından eş, dost ve akrabalarını belediyelerde göreve getirmeye başladı. Sarıyer'den İzmir'e, birçok ilde yapılan atamalar tepki çekti.


CHP’de akraba belediyeciliği

Akşam Gazetesi’nin internet haber sitesinden yer alanda haberde yeni seçilen CHP’li belediye başkanlarının yakın akrabalarının belediyelerde özel göreve getirildiği iddia edildi.Haberde yer alan atamalar şu şekilde:

Ataşehir: Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel'in eşi Elif Duygu Adıgüzel, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmak istendi.Sarıyer: Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, belediyenin kültür işleri müdürü Filiz Coşkun'un eşi Hüseyin Coşkun'u başkan yardımcılığına getirdi.İstanbul: İstanbul'daki para kulelerini ifşa eden CHP eski Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır, CHP Buca İlçe Başkanı çağdaş Kaya'nın eşi Damla Çelik Kaya'nın Bornova Belediyesi'ne sosyal yardım işleri müdürü olarak atanmasını eleştirdi.

Muğla/Menteşe: Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal, şirket ortağı olan Avukat Merve Fidem Barut'u yardımcısı yaptı. İkilinin, Muğla'daki bir gayrimenkul danışmanlık şirketini ortak olarak devraldığı öğrenildi.

Konak: Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, maaşları ödeyememe sorunu yaşadığını açıkladı. Mutlu, bu durumu, daha önce hiç yaşamadığı bir sorun olarak nitelendirdi.

İzmir:
Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa'nın yeğeni Nermin Özgül'ü İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde işe aldı.

Eskişehir: Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un kızı Tutku Kurt Bayyurt, Ankara Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı.

CHP'nin bu atamaları, kamuoyunda akraba israfı ve liyakatsizlik olarak değerlendiriliyor.

 

DİĞER HABERLER

Emeklilere müjde!
Emeklilere müjde!
21 Mayıs 2024 Salı