CHP'den Sağlık Çalışanlarına Kadrolu Çalışma Vaadi

CHP'den sağlık çalışanlarına kadrolu çalışma vaadi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, partilerinin iktidara gelmeleri durumunda sağlık emekçilerinin kadrolu, güvenceli ve sosyal haklarıyla çalışacakları bir sağlık sistemi oluşturacaklarını açıkladı.

CHP'den sağlık çalışanlarına kadrolu çalışma vaadi

Şahbaz, Genç Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Dinçer İlboğa ve Aile Sağlığı Merkezi Grup Elemanları Derneği Komisyon Başkanı Büşra Şahiner'in ziyareti sırasında sağlık emekçilerinin talep ve sorunlarını ele aldıklarını belirtti.

Sağlık çalışanlarının güvencesiz ve düşük ücretlerle çalıştığına dikkat çeken Şahbaz, CHP olarak tüm sağlık emekçilerinin kadrolu, güvenceli ve sosyal haklarıyla bir sağlık sistemi kuracaklarını, sağlık hizmetlerini devlet kadrolarıyla sunacaklarını vurguladı.

Şahbaz, şunları kaydetti:

"Güvencesiz, iş tanımı dışında asgari ücreti bile bulmayan ücretlerle, bazen de sosyal güvencesiz bir şekilde çalışmak zorunda kalan ebe, hemşire, tıbbi sekreter gibi meslek elemanlarının bu durumda mağdur kalmaları söz konusu. Doğum yapan, doğum izni kullanan ya da askere giden sağlık emekçilerimizin de dönüşte işsiz kalmaları gibi durumlar yaşanıyor. Biz CHP olarak kamucu bir sağlık sistemi içinde 1. basamak ve koruyucu sağlık sistemini önceleyen, tüm sağlık emekçilerimizin kadrolu, güvenceli ve sosyal hakları ile çalışacakları bir sağlık sistemi kuracağımızın, sağlık hizmetlerini devlet kadrolarıyla vereceğimizin sözünü veriyoruz."

 

DİĞER HABERLER