Çulhaoğlu: Vatandaşlarımız çarşı ve pazardaki fiyat artışlarına isyan ediyor

Çulhaoğlu: Vatandaşlarımız çarşı ve pazardaki fiyat artışlarına isyan ediyor

HABER MERKEZİ- İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Adanalı vatandaşlarla bir araya geldi. Çulhaoğlu, vatandaşların çarşı ve pazarlardaki fiyat artışlarına isyan ettiğini söyledi. Çulhaoğlu, ‘’Bağımsız enflasyon araştırması yapan ve ülkemizin çok önemli akademisyenlerini içinde barındıran ENAG geçtiğimiz gün ülke enflasyonunu yüzde 176 olarak açıklamıştı. TÜİK ise temmuz ayı itibarı ile yıllık enflasyonu yüzde 79,60 olarak açıkladı. Bu açıklama yapılmadan bir gün önce TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Saray’da görüştü. Görüşmenin enflasyon rakamlarının açıklanmasından bir gün önce olmasını dikkatlerinize sunuyorum’’ dedi.


Çulhaoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’AK Parti iktidarının enflasyonu düşük göstermesine ilk defa şahit olmuyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin devreye girmesi ile birlikte ekonomimiz gittikçe kötüye gitmiş ve bağımsız araştırma kuruluşları çarşı-pazardan topladığı verileri güncelleyerek açıkça ilan etmiştir. Buna karşın, TÜİK ocak ayında 48,69, şubat ayında 54,44, mart ayında 61,14, Nisan ayında 69,97, mayıs ayında 73,50, Haziran ayında 78,62 açıklayarak hane halkının yüzde 200’leri geçen enflasyonunu çok düşük göstermiş, böylelikle Temmuz ayında maaşlarında artış yapılan memur ve emeklilerin haklarına da girmiştir. Tabii olarak alışkanlıklarından vazgeçmeyen iktidar temmuz ayı enflasyon rakamını da çok düşük göstermiş ve oranı yüzde 79,60 açıklamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girdiği günden beri Adana’da esnaflarımızın, çiftçimizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde görmek için teşkilat mensuplarımız ile birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gittiğimiz her yerde hayat pahalılığı altında ezilen, çarşı-pazardaki yangına isyan eden vatandaşlarımızı, girdi maliyetlerinin her geçen gün arttığını söyleyen ve ürettiğinden kazanamadığını söyleyen çiftçilerimizi, aldığı malı ertesi gün aynı fiyattan yerine koyamadığından her gün etiket değiştirmek zorunda kaldıklarından bahsedip dert yanan esnaflarımızın feryadını dinliyoruz. Bunların yanında vatandaşlarımız artık korkmadan, çekinmeden her yerde bizleri unutup bir avuç zenginin ikbalini koruma derdine düşmüş Ak Parti iktidarından kurtarın bizi diyorlar. İyi Parti olarak vatandaşlarımıza sözümüzdür. Yönetimde adalet, çalışmada liyakatı mutlaka sağlayacak, vatandaşımızın içine düşürüldüğü bu durumdan mutlaka kurtaracağız. Tekrar bir ve beraber olacağımız günlere az kaldı.’’

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER