Başkan Erdoğan, Özel’i ne zaman ziyaret edecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özel’i ne zaman ziyaret edecek?

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'yi ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özel’i ne zaman ziyaret edecek?

Güler, CHP lideri Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi ve diyalogun nezaket içinde sürdürülmesi gerektiğini vurguladı. Siyasi partilerin aslında toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için var olduğunu ifade eden Güler, farklı fikirlerin ortak zeminde konuşulmasının önemine dikkat çekti. Güler, Erdoğan'ın CHP'yi ziyaret tarihini de paylaşarak, AK Parti'nin kampı sonrasında Haziran ayının ilk haftasında bu ziyaretin gerçekleşebileceğini belirtti.

BAŞIBOŞ KÖPEK SORUNU

Başıboş köpek düzenlemesine ilişkin soruya da yanıt veren Güler, "Bu bir defa şu an da önemli bir sorun olarak önümüzde duruyor. Yaşanan olayların medyaya yansıması durumunda bu konu hakkında yeni bir çözüm oluşturmamız konusunda beklentiler var. Bu konuda çalışma yapmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın bu konuda talimatları var. Bazı bakanlıklarımızın koordinasyonunda bir çalışma var. Bununlar beraber bir ciddi çalışma yapılması gerektiğine dair raporlar var. Yakın zamanda İletişim Başkanlığımızın yaptığı bir anket çalışması var. Özellikle bu sahipsiz sokak köpeklerine tedbir alınması gerekiyor. Uluslararası manada Avrupa ülkelerinin nasıl bir önlem aldığına dair çalışmalar yapıyoruz. Bahadır Yenişehirlioğlu bey bir çalışma yapıyor" dedi.

"10-15 GÜN İÇİNDE DÜZENLEMEYİ PAYLAŞACAĞIZ"

Konuyla ilgili muhalefet partilerinin de ziyaret edileceğini belirten Güler, sözlerini şöyle noktaladı: "Grup başkanvekillerimiz bu konuda muhalefet partilerine da ziyarette bulunacak. Ortaya çıktığında paylaşacağız. Bunları görüştükten sonra ortaya çıkacak düzenleme ile ilgili çalışma yapacağız. 10-15 gün içerisinde düzenlemeyi paylaşacağız. Biz ilk kez hayvanları koruma kanununun 2004 yılında çıkardık. Daha sonra bazı değişiklikler oldu. Buradaki hedefimiz mutlaka sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi, barınaklarda korunmasıdır. Herkesi tehdit eden bu hayvanları almak, barınaklarda beslemek ve sahiplendirmek. En sonunda saldırgan, kuduz tehlikesi taşıyan hayvanları da uyutmak. Bunları aşama aşama desteklenmesi gerekiyor."


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi