Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK Töreni’ne Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK Töreni’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ekonomik potansiyelini vurguladı. Erdoğan, dünya genelinde yaşanan zorlu süreci Türkiye'nin lehine çevirme kararlılığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK Töreni’ne katıldı

Kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'nin notunu artırdığını ve çok taraflı kalkınma bankalarının Türkiye portföylerini genişlettiğini aktaran Erdoğan, enerji alanındaki keşiflerin de Türkiye'nin potansiyelini artırdığını ifade etti. Ayrıca, sanayideki gelişmelerin devam ettiğini, savunma sanayisi, bilişim ve inovasyon alanlarında olumlu adımlar atıldığını ve turizm sektörünün hedeflerine doğru ilerlediğini belirtti.


Erdoğan, jeopolitik risklerin azalmasıyla Türkiye'nin önünü daha net görebileceğini ve önümüzdeki 4 yıllık seçimsiz dönemi en verimli şekilde değerlendireceklerini söyledi. Bu dönemin Türkiye ve Türk ekonomisi için tarihi bir fırsat olacağını vurguladı.


DEİK üyelerinin Türkiye'nin ekonomik başarısında önemli bir rol oynadığını ve onların emeğine değer verdiğini belirten Erdoğan, ihracatı artırmak ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için gerekli adımların atıldığını ifade etti. Eximbank'ın sermayesinin artırıldığını ve ihracatçılara sağlanan finansman desteğinin artırıldığını dile getirdi.


Üretimde daha nitelikli ve yenilikçi ürünlere odaklanmanın önemine değinen Erdoğan, savunma sanayisindeki başarı hikayesini diğer sektörlere de yaymak istediklerini belirtti. Ayrıca, yeşil ve dijital dönüşümü gerçekleştirmenin önemine vurgu yaptı.

Erdoğan, DEİK üyelerine desteklerini sürdüreceklerini ve rekabetçiliği artırmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Törende ödül alan kişilere de teşekkürlerini iletti ve DEİK 37. Genel Kurulu'nun Türkiye için hayırlara vesile olmasını diledi.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

4,1 büyüklüğünde deprem!
4,1 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi
Salda Gölü
Salda Gölü'ne asfalt gündem oldu
17 Haziran 2024 Pazartesi
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi