Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fetih Kutlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fetih kutlaması

Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fetih kutlaması

Erdoğan, mesajında İstanbul'un fethinin dünya ve Türk tarihinin önemli zaferlerinden biri olduğunu vurgulayarak, "İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümünü kutluyorum. Bu mübarek zaferin nasıl kazanıldığını iyi anlamak için tarihi bilmek gerekiyor. Askeri dehanın, kahraman ordumuzun azmi ve kararlılığı ile aziz milletimizin bir kıtaya kök salmasına vesile olan fethin ardından, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet'in hoşgörü ve adil yönetimiyle İstanbul, farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez olmuştur." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, İstanbul'un günümüze kadar uzanan tarihi izlerini taşıyan, sanatçılara ilham veren ve Türkiye'nin iş, finans, ticaret, sanat, kültür ve inanç merkezi olarak dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirtti.

Ayrıca, Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul'u fethederken sergiledikleri inanç, kararlılık ve azmin, Türkiye'nin Yüzyıl Hedefi'ne ulaşma yolunda bir ilham kaynağı olduğunu ifade eden Erdoğan, İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümü vesilesiyle, Fatih Sultan Mehmet'i ve aziz şehitleri rahmetle, hürmetle ve minnetle andığını ve tüm vatandaşları en içten duygularıyla selamladığını belirtti.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi