İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Cesedi Görüntülendi

Cumhurbaşkanı Reisi'nin cesedinden ilk görüntü

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'ye mezar olan helikopterin enkazına ilk ulaşılma görüntüleri ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Reisi'nin cesedinden ilk görüntü

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ilk görüntüleri ortaya çıktı. Doğu Azerbaycan'da düşen helikopterin enkazına ulaşılma anları sosyal medyada yayımlandı.

Helikopter Kazası ve İlk Görüntüler
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile iki ülke sınırında bir baraj açılışına katılan İran heyeti, dönüş yolunda helikopterlerinin düşmesi sonucu trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Sabah saatlerinde, yaklaşık 15 saatlik bir çalışma sonrasında enkaza ulaşan ekiplerin çabaları ve enkazın bulunduğu anlar kaydedildi. Görüntülerde, ekiplerin enkaza ulaştıkları sıradaki feryatları dikkat çekti.

Türkiye'den Yardım Talebi
Olumsuz hava şartları nedeniyle arama kurtarma çalışmaları güçlükle sürdürüldü. İran, Türkiye'den havadan arama çalışması yapmak için insansız hava aracı (İHA) talep etti. Türkiye'nin görevlendirdiği Bayraktar Akıncı İHA, helikopter enkazını tespit ederek koordinatları İran makamlarıyla paylaştı. İran devlet televizyonu, Akıncı İHA'nın tespitlerinin ardından helikopterin enkazında yaşam belirtisi bulunmadığını duyurdu.

 

DİĞER HABERLER

MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi