Düzce, Sakarya Ve Sinop’ta Denize Girmek Yasaklandı

Denize girmek yasaklandı

Karadeniz’de rüzgarlı hava nedeniyle 5 noktada denize girmek yasaklandı.

Denize girmek yasaklandı

Düzce'nin Akçakoca ilçesi ile Sakarya'nın Karadeniz'e kıyısı olan Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerinde olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle denize girilmesi yasaklandı.

Akçakoca Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, bölgede elverişsiz hava koşullarının hakim olduğu belirtildi. Açıklamada, "Olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle bugün ilçemizdeki tüm plaj ve sahillerde denize girmek tehlikeli ve yasaktır. Vatandaşlarımızın denize girmemelerini önemle rica ederiz," ifadelerine yer verildi.

Sakarya'da da Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerinde kaymakamlıklar tarafından yapılan duyuruda, olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle bugün ve yarın denize girmenin yasaklandığı bildirildi.

Sinop'ta da benzer bir durum söz konusu. Sinop Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Mustafa Özarslan başkanlığında toplandığı belirtildi. Açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkeli, Ayancık, Sarıkum, İnceburun, Hamsilos, Akliman, Kumkapı ve Adabaşı’na kadar olan ilimizin kuzey kesimlerinde dalga boyu 1,5-2 metre arasında, rüzgar hızının ise batı ve kuzey batı yönlerden saatte 50-75 kilometre kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Buna göre, ilimizin Türkeli ilçesi sahilleri dahil Ayancık, Erfelek, Sarıkum, İnceburun, Hamsilos, Akliman, Kumkapı ve Adabaşı’na kadar olan kuzey sahillerinde vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak amacıyla bugün denize girilmesi yasaklanmıştır," ifadelerine yer verildi.
 

DİĞER HABERLER