Depremden 1,5 Yıl Sonra Cesedi Ortaya Çıktı

Depremden 16 ay sonra cesedi bulundu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremin ardından enkaz altından kurtarılan ve İzmir Tepecik Hastanesi'nde tedavi altına alınan Fikriye Aybüke Körük'ten uzun bir süre haber alınamamıştı. 

Depremden 16 ay sonra cesedi bulundu

Körük'ün annesi Fadime Gökçe ise kızının akıbetini öğrenmek için çaba harcamıştı. Ancak Gökçe'nin paylaştığı acı habere göre Körük, kimsesizler mezarlığına defnedilmiş.

Körük'ün annesi Fadime Gökçe, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda kızının DNA testinin sonuçlandığını ve kimsesizler mezarlığına defnedildiğini duyurdu. Ancak Gökçe, bu bilgilere tam olarak inanmadığını ve tekrar DNA testi yaptıracağını belirtti. Durum netleşene kadar herhangi bir soru yöneltilmemesini isteyen Gökçe, kızının deprem sonrası kaybıyla ilgili tüm umutlarının yok edildiğini ifade etti.

Gökçe'nin açıklamalarının ardından verdiği röportajda ise, kendisine iletilen bilgilere şüpheyle yaklaştığını ve durumu anlamak için mezarın açılacağını ve yeniden DNA testi yapılacağını vurguladı. Gökçe, Kahramanmaraş'ta bulunan kimsesizler mezarlığında bir buçuk ay önce Körük'e ait olduğu iddia edilen bir mezarın açıldığını öğrendiğini ve bu durum karşısında şaşkınlığını dile getirdi. İzmir'de Körük'ü gören tanıkların olması nedeniyle yaşananların nasıl olduğunu anlamadığını belirtti ve konunun araştırılması için mezarın açılacağını ifade etti.
 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi