Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme'de Baskın

Didem Arslan Yılmaz'ın programında tutuklama

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programında tüm Türkiye'nin konuştuğu Isparta Şarkikaraağaç Çarıksaraylar kasabasındaki o cinayette sona gelindi.

Didem Arslan Yılmaz'ın programında tutuklama

Cumartesi günü yapılan operasyonun ardından anne Fatma Erdem ve baba Mustafa Erdem, soruşturma savcısına ifade vermek üzere adliyeye sevk edildi. Anne Fatma serbest bırakılırken, baba Mustafa, 15 yaşındaki kızını öldürmek suçlamasıyla tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi.

Mustafa Erdem, dün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bu durum üzerine Didem Arslan Yılmaz'ın canlı yayında başlattığı #şüküriçinadalet kampanyası, yayın sırasında Türkiye listesinde birinci sıraya yükselirken dünya listelerinde de altıncı sıradan giriş yaptı.

Isparta'da bugün şok edici yeni gelişmeler yaşandı. Daha önce işlediği hırsızlık ve darp suçlarından 5 ay 5 gün ertelenmiş hapis cezası alan Mustafa Erdem, Isparta'ya döndükten sonra denetimli serbestlik kurallarını ihlal ettiği ve imza yükümlülüklerini yerine getirmediği için hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Öğle saatlerinde pazarda jandarma ekipleri tarafından yakalanan Mustafa Erdem, tutuklama kararı yüzüne okunduktan sonra Yalvaç Cezaevi'ne gönderildi. Şükür Türkan Erdem dosyasında ise soruşturma savcısı, Mustafa'nın serbest bırakılması kararına itiraz etti. Üst mahkemenin değerlendirdiği bu itirazın sonucu merakla bekleniyor.
 

DİĞER HABERLER