Emine Erdoğan Hemşire Ve Ebelerle Bir Arada

Emine Erdoğan hemşire ve ebelerle bir arada

Emine Erdoğan, Ebeler Günü ve Hemşireler Haftası kapsamında Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde düzenlenen programa katıldı.

Emine Erdoğan hemşire ve ebelerle bir arada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sağlık alanında şiddetin kabul edilemez olduğunu belirtti. Emine Erdoğan, "İnsanı yaşatma ilkesini temel alan sağlık alanında şiddeti kabul etmemiz mümkün değil. İyileştirmeyi, şifa vermeyi amaçlayan bu kutsal mesleğin mensupları, hayatlarının her döneminde saygı ve hürmeti hak ediyor. Bu nedenle sağlık çalışanlarımızı hedef alan şiddet eylemlerinin önlenmesi için yeni yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini çok kıymetli buluyorum." dedi.


Konuşmasında, "hemşire" kelimesinin hastaların can yoldaşı olduğunu belirterek, bu mesleğin Türk kültürünün şefkat ve merhamet gibi değerlerinden filizlendiğini söyledi.

Erdoğan, Türkiye'de modern hemşireliğin öncüsü kabul edilen Safiye Hüseyin Elbi'nin Kurtuluş Savaşı döneminde birçok cephede yaralı Mehmetçiğe hizmet ettiğini vurguladı. Ayrıca, Kovid-19 salgını döneminde sağlık çalışanlarının gösterdiği fedakarlığa da değindi ve şiddetin önlenmesi için yasal düzenlemelerin gerekliliğine vurgu yaptı.


Emine Erdoğan, konuşmasının sonunda hemşireleri tebrik ederken, Filistin'deki sağlık çalışanlarına da minnet ve teşekkürlerini iletti. Programa, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Türkiye'nin çeşitli illerinden davet edilen hemşire ve ebeler de katıldı.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Justin Timberlake tutuklandı
Justin Timberlake tutuklandı
19 Haziran 2024 Çarşamba
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
19 Haziran 2024 Çarşamba
Milli maç heyecanı sokaklarda
Milli maç heyecanı sokaklarda
18 Haziran 2024 Salı
ABD
ABD'de evsiz sayısı arttı
18 Haziran 2024 Salı