Erdoğan'dan Kabine Toplantısı Sonrası Açıklama

Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Erdoğan'ınaçıklamaları şu şekilde:

 1. Felaket Tellallarına Karşı Uyarı:
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Felaket tellallarına aldırmıyoruz, fitne tüccarlarına kulak asmıyoruz. Bahanelerin arkasına sığınmadan Türkiye'yi büyütmenin mücadelesini veriyoruz," diyerek spekülasyonlara karşı durduklarını vurguladı.
 2. Yargı Reformu ve İnsan Hakları Eylem Planı:
  • Erdoğan, reform iradelerinin somut sembolü olacak hazırlıkların içinde olduklarını belirterek, "Yeni Yargı Reformu Stratejisi ve İnsan Hakları Eylem Planıyla beklentileri karşılayacağız," dedi.
 3. Adaletin Etkin İşletilmesi:
  • Mülkün temelinin adalet olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, "Adaletin etkin, hızlı ve tarafsız bir şekilde işletilmesi için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyeceğiz," ifadelerini kullandı.
 4. Azalan Doğum Oranları:
  • Türkiye'nin azalan doğum oranlarına değinen Erdoğan, "Azalan doğum oranları dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de alarm veriyor. İnşallah bu konuda yeni uygulamalar devreye alacağız," dedi.
 5. Kurban Bayramı İkramiyesi:
  • Erdoğan, "Kurban Bayramı ikramiyesini 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatıracağız," diyerek emeklilere müjde verdi.
 6. Sağlıkta Geri Ödeme Listesi:
  • Cumhurbaşkanı, "Son 1 yılda 128'i kanser ilacı olmak üzere 570 ilacı geri ödeme kapsamına aldık. Böylece Geri Ödeme Listelerinde yer alan ilaç sayısı 8 bin 457'ye ulaştı," diyerek sağlık alanındaki gelişmeleri duyurdu.


CumhurbaşkanıErdoğan, bu açıklamalarla birlikte Türkiye'nin geleceği için önemli adımlar atılmaya devam edildiğini belirtti.

 
Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER