Espressolab'ın Sahibi Kimdir ? Esat Kocadağ Kim ?

Espressolab kurucusu kimdir ?

Sosyal medyada gündem olan Espressolab'ın kurucusu Esat Kocadağ hakkında merak edilenler... 

Espressolab kurucusu kimdir ?

1985 doğumlu Esat Kocadağ, kahveye olan tutkusunu Espressolab markasıyla hayata geçirdi. Kocadağ, köklü Sütiş markasının üçüncü kuşak temsilcisi olarak, aileden gelen girişimci ruhunu kahve sektörüne taşıdı.

Espressolab'ın Kuruluş Hikayesi
Esat Kocadağ, 2022 yılında yaklaşık 2 milyon dolar yatırımla İstanbul Merter'deki eski bir kağıt fabrikasını dönüştürerek Espressolab Roastery'yi kurdu. Bu dönüşüm, Avrupa'nın en büyük kahve deneyim merkezinin doğuşuna vesile oldu. Merkez, günlük 10 bin müşteriyi ağırlama kapasitesine sahip.

Espressolab, Türkiye'de hızla büyüyen bir marka olarak dikkat çekiyor. 2024 yılı itibarıyla Kocadağ, "Her 3 günde 1 şube açmaya başladık." ifadelerini kullanarak, markanın büyüme hızını gözler önüne serdi. Bu hızlı büyüme, sosyal medyada da geniş yankı buldu ve vatandaşlar tarafından olumlu yorumlar ve paylaşımlar yapıldı. Espressolab'ı kurarken Kocadağ, 30 bin dolarlık bir yatırımla işe başladı. Espressolab, Türkiye'nin en başarılı yerli kahve markalarından biri olarak öne çıkıyor.

Espressolab'ın açılışlarından birine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılması büyük yankı uyandırdı. Bu olay, sosyal medyada geniş yer buldu ve vatandaşlar arasında çok sayıda yorum ve paylaşıma konu oldu.

Esat Kocadağ, daha önce yaptığı bir röportajda Espressolab hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda 6’sı yurt dışında olmak üzere 36 şubemiz var. Hedefimiz 2018'de bu sayıyı ikiye katlamak. İnşallah 2018 sonunda 72 şubeyi bulacağız. Toplam çalışan sayımız Sütiş’le bin 700 kişi. Espressolab'da yaklaşık 300 kişi çalışıyor. Espressolab'a yatırım olarak şu ana kadar 20 milyon lira harcadık. Bu rakam sene sonunda 50 milyon lira olacak. Birçok üniversitede varız. Müşterilerimizin yüzde 70'i 18-23 yaş. Öğrenci portföyü daha bilinçli ve bizi daha çok sevmeye başladılar. Onlar mezun olduklarında mavi ya da beyaz yaka olduklarında yine gelip bizi bulacaklar. Geleceğe yatırım yapıyoruz."
 

DİĞER HABERLER

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
14 Haziran 2024 Cuma
Kuzen evlilikleri yasaklandı
Kuzen evlilikleri yasaklandı
13 Haziran 2024 Perşembe
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
13 Haziran 2024 Perşembe
Tesla
Tesla'dan Avrupa'da zam sinyali
13 Haziran 2024 Perşembe
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan diplomasi trafiği
13 Haziran 2024 Perşembe
Serdar Ortaç
Serdar Ortaç'tan borç açıklaması
13 Haziran 2024 Perşembe