Fatih Terim Seçil Erzan Davasında Konuştu

Fatih Terim: ''Seçil Erzan'dan şikayetçiyim''

Seçil Erzan'ın Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu gibi pek çok kişiyi dolandırdığı iddiasıyla açılan davada Fatih Terim de müşteki olarak yer aldı.

Fatih Terim: ''Seçil Erzan'dan şikayetçiyim''

Yüksek kar getirisi sunduğunu iddia ettiği bir fon aracılığıyla aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu 28 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ve 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen banka şube müdürü Seçil Erzan'ın davasında yeni bir gelişme yaşandı. Davada mağdur olarak ortaya çıkan Fatih Terim'in ifadeleri de ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan birleştirme talepli iddianamede, müşteki Fatih Terim'in ifadesine yer verildi. Terim, "Seçil Erzan ile yaklaşık 5-6 yıldır tanışıyorum. 11 yıldır bankanın müşterisiyim ve hiçbir zaman Florya ve Levent şubelerine gitmedim. Paraya ihtiyacım olduğunda yakınlarımdan ve aile dostlarımdan yardım alırım. Seçil Erzan zaman zaman yanıma gelerek imza almaya gelirdi. Bahsedilen fon ile uzaktan yakından ilgim yoktur. Kimse benden bu fon için para talep etmedi ve Seçil Erzan'a da bu konuda para vermedim. 6 Nisan'da hesabımda ne olup bittiğini öğrenmek için bankada çalışan Rüya Hanım ile mesajlaştım. Seçil Erzan olayını duyunca bankaya sinirlendim ve bankadaki tüm paramın eşim Fulya Terim'in başka bankadaki hesabına aktarılmasını istedim. 219 bin 300 dolar ve 47 bin 400 lira aktarıldı ama 3 milyon dolar hala gönderilmedi. Bu paramı hala almadım ve Rüya Hanım'dan şikayetçiyim. Bankacılık işlemlerimde iyi niyetimin suistimal edildiğini düşünüyorum. Bu nedenle Seçil Erzan, Rüya Hanım ve diğer banka çalışanlarından şikayetçiyim," dedi.

İddianamede, Seçil Erzan'ın, Fatih Terim'in tüm bankacılık işlemlerini yönettiği, Terim'in hesap hareketlerine ilişkin bilgi talebinde bulunduğu şüpheli Rüya Sağır'ın, Terim'e bilgi vermeden önce Seçil Erzan ile iletişime geçerek 3 milyon dolar eklemesini söylediği ve bu şekilde tabloya ekleme yaptığı belirtildi. Erzan, ifadesinde, Terim'in uzun yıllardır finans danışmanı olarak hareket ettiğini ve elden 300 dolar aldığını kabul etti.

Hazırlanan iddianamede, şüphelilerin Fatih Terim'in hesap hareketlerine ilişkin elle ekleme yaparak dolandırıcılık yaptıkları belirtildi. Eğer iddianame kabul edilirse, Fatih Terim ile birlikte mağdur sayısı 28'den 29'a yükselecek.
 

DİĞER HABERLER

4,1 büyüklüğünde deprem!
4,1 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi
Salda Gölü
Salda Gölü'ne asfalt gündem oldu
17 Haziran 2024 Pazartesi
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi