FETÖ’nün Avukat Oyunu Uzun Sürmedi

FETÖ’nün avukat oyunu uzun sürmedi

FETÖ'nün güncel kadın yapılanmasına düzenlenen operasyonda bir FETÖ şüphelisinin eşi, avukat kılığına girerek ifade işleminde yer almak istedi. Ancak polisin dikkatinden kaçmadı.

FETÖ’nün avukat oyunu uzun sürmedi

TRT'nin haberine göre, FETÖ üyeliği ve yöneticiliğinden gözaltına alınanlar ifade işlemi için savcılığa götürülürken, serbest meslek sahibi Mustafa A.'nın eşi de aralarındaydı. O sırada dikkat çekici bir olay yaşandı.

Mustafa A. adliyeye sivil vatandaşların kullandığı kapıdan elinde boş bir çantayla girip, giriş katta biraz oyalandı. Ardından avukat Ali A. ile buluştular. Her ikisi de cübbe kiralama odasına girdi. Çıkışta elinde bir cübbenin daha olduğu görüldü.

Bankodaki görevliye avukat olduklarını söyleyen Ali A., kimliğini arabada unuttuğunu belirtti. Ancak polislerin sorularına çelişkili cevaplar veren kişinin avukat olmadığı tespit edildi.



Avukat olmadığı halde avukat cübbesi giyerek FETÖ yöneticiliği şüphesiyle gözaltına alınan eşinin savcılıktaki ifade işlemine girmek istediği ortaya çıktı. Mustafa A. savcılık talimatıyla gözaltına alındı.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
19 Haziran 2024 Çarşamba
Milli maç heyecanı sokaklarda
Milli maç heyecanı sokaklarda
18 Haziran 2024 Salı
ABD
ABD'de evsiz sayısı arttı
18 Haziran 2024 Salı