FETÖ’nün Çiftliği Sessizliğe Büründü

FETÖ’nün çiftliği sessizliğe büründü

ABD'nin Pensilvanya eyaletinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in uzun yıllardır kaldığı çiftlik sessizliğe büründü.

FETÖ’nün çiftliği sessizliğe büründü

15 Temmuz darbe girişiminin baş sorumlusu olan Gülen'in, 1999'dan bu yana kaldığı ve örgüt mensuplarını kabul ettiği merkezden kaçırıldığı iddiası yeğeni Ebuseleme Gülen tarafından gündeme getirilmişti. Bu gelişmenin ardından, FETÖ'ye ait yayın organlarında "Golden Generation Worship & Retreat Center" olarak geçen merkeze ziyaretlerin durduğu ve çiftlikteki misafirhanelerde kalanların bulundukları evleri boşalttığı öğrenildi.FETÖ üyelerinin yoğun olarak yaşadığı Saylorsburg ve Wind Gap gibi kasabalarda bulunan ve örgüt üyelerini tanıyan bazı yerel esnaf, bir süredir kampa kimsenin gelmediğini teyit ederken, çiftliğin satılığa çıktığı yönünde duyumlar aldıklarını belirtti. Dron çekimlerinde, çiftlikte daha önce dolu olan otoparkta sadece birkaç araç bulunduğu ve 60 dönümlük kamp alanında sadece bir kişinin misafirhanelerden birine giriş çıkış yaptığı görüldü. Daha önce çiftliğin girişinde 24 saat nöbet tutan silahlı ve üniformalı Amerikalı güvenlik görevlilerinin de artık bulunmadığı kaydedildi.FETÖ'nün karakutusu olan ve Gülen'i çiftlikten kaçırdığı iddia edilen Cevdet Türkyolu ile kızlarına ait evlerin bulunduğu bölgeyi de havadan görüntüledi. Çiftliğe yaklaşık 5 dakika mesafede bulunan bölgede FETÖ'ye ait "Gurbet Cemetery" isimli ve ABD'de ölen örgüt elebaşlarının gömüldüğü bir mezarlık bulunuyor. Alanın görüntülendiğini fark eden iki örgüt üyesi, hızlı adımlarla üzeri örtülü bir yeri kontrol edip daha sonra buradan uzaklaştı.

ÖRGÜT İÇİNDE KARŞILIKLI SUÇLAMALAR

Geçen hafta, Fetullah Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlar, örgüt yandaşları arasında tartışmalara neden oldu. Ebuseleme Gülen, örgüt çiftliğinin yanında yer alan bir evin girişinden yaptığı videolu paylaşımda, Fetullah Gülen'in "başka bir yere kaçırıldığını" iddia etti. İddialara göre, Gülen, Cevdet Türkyolu, Barbaros Kocakurt, Mustafa Özcan ve özel doktoru Kudret Ünal tarafından bilinmeyen bir yerde tutuluyor.

FETÖ elebaşı adına uzun süredir yapılan paylaşımlarda, Gülen'in "daha sakin bir ortamda" rutin faaliyetlerine devam ettiği belirtilmiş ve yer değişikliğinin doktorların ısrarından kaynaklandığı ileri sürülmüştü. Ebuseleme Gülen, sosyal medya paylaşımlarında amcasının 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili "gerçekleri açıklamadan ölmemesi gerektiğini" savunurken, örgüt yöneticilerini suçlamaya devam ediyor.TARTIŞMALAR VE SUÇLAMALAR SÜRÜYOR

Kemal Gülen ve Ahmet Kurucan gibi örgütün bazı etkili isimleri de tartışmalara katılarak, Gülen'in sağlık durumu nedeniyle kalabalık bir ortamda tutulmak istenmediğini savundu. Ancak bu açıklamalar, örgüt tabanını tatmin etmezken, Ebuseleme Gülen'in paylaşımlarına destek veren FETÖ üyelerinin sayısının arttığı görüldü. Ayrıca, örgütün sitesinde paylaşılan görselin profil fotoğraf olarak tercih edilmesi, Gülen'in gerçek sağlık durumunu gizleme amacı taşıdığı yorumlarına neden oldu.
CEVDET TÜRKYOLU'NUN YOLSUZLUK VE ÖRGÜT İÇİ KAVGA İDDİALARI

Cevdet Türkyolu, Fetullah Gülen'in yeğeni Mebruke Türkyolu ile evliliği sayesinde örgütteki yerini sağlamlaştırmıştı. Türkyolu, Pensilvanya'daki kampın idaresinden, örgütün banka hesaplarına kadar her alanda yetkiyi elinde bulunduruyordu. Himmet paralarını kendi hesabına aktarmak, onlarca ev ve işyerine sahip olmakla suçlanan Türkyolu'nun şahsi mal varlığının hızla artması, örgütün tabanında rahatsızlık yaratmıştı.

FETÖ'nün sosyal medya yöneticisi Osman Şimşek, diğer bölge elebaşlarının bu konudaki şikayetlerini Gülen'e iletmişti. Türkyolu'nun Şimşek’i döverek kamptan kovduğu ve maaşını kestiği duyulmuştu. Bu olaydan sonra Türkyolu'nun örgüt yönetimini ele geçirdiği yorumları yapılmıştı. Şimşek, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile bu söylentileri doğrulamıştı.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

5.0 büyüklüğünde deprem!
5.0 büyüklüğünde deprem!
25 Haziran 2024 Salı
ATM
ATM'den para çekme limiti değişti
24 Haziran 2024 Pazartesi
3.9 büyüklüğünde deprem!
3.9 büyüklüğünde deprem!
24 Haziran 2024 Pazartesi
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
24 Haziran 2024 Pazartesi
WhatsApp kızlar için hazırladı
WhatsApp kızlar için hazırladı
24 Haziran 2024 Pazartesi
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan BRİCS açıklaması
24 Haziran 2024 Pazartesi
Bedelli askerlik için son tarih
Bedelli askerlik için son tarih
24 Haziran 2024 Pazartesi