Gökçe Gökçen Basın Toplantısında Konuştu

Gökçe Gökçen basın toplantısında konuştu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında hukukun gereğinin yerine getirilmesi ve toplumun yakından takip ettiği birçok olayın aydınlatılması için mücadele edeceklerini belirtti.

Gökçe Gökçen basın toplantısında konuştu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün sembolü olan Taksim Meydanı'nın bu yıl da açılmamasına tepki gösteren Gökçen, Anayasa'nın herkesin silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri hakkını güvence altına aldığını vurguladı. İstanbul Valiliği ve İçişleri Bakanlığı'nın Taksim Meydanı'nı kapattığına dikkat çekerek, CHP'nin ve milyonlarca işçinin 1 Mayıs'ı Taksim'de barış içinde kutlamak istediğini ifade etti.
Gökçen, Çorlu tren kazası davasının duruşmasına katıldıklarını ve halen cezaevinde tutulan avukat Selçuk Kozağaçlı ve Can Atalay'a dikkat çekti. Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi kararına rağmen cezaevinde tutulmasının Anayasa'nın ihlali olduğunu belirterek, hukukun üstünlüğünün sağlanması gerektiğini dile getirdi.
Parti olarak çeşitli davalara yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini ve adaletin sağlanması için mücadele edeceklerini vurgulayan Gökçen, Türkiye'de artan adalet arayışının daha parlak bir geleceğe doğru ilerlemeye katkı sağlayacağını belirtti.

 

DİĞER HABERLER

3.9 büyüklüğünde deprem!
3.9 büyüklüğünde deprem!
19 Mayıs 2024 Pazar