İran Cumhurbaşkanı Reisi Öldü Mü ? İlk Kez Temas

İran'da Cumhurbaşkanı'nın düşen helikopteriyle ilk temas

Helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yanında bulunan 2 kişiyle irtibat kuruldu.

İran'da Cumhurbaşkanı'nın düşen helikopteriyle ilk temas

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhsin Mansuri, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopterin kazaya uğramasının ardından helikopterde bulunan iki kişiyle birkaç kez telefonla iletişim kurulduğunu açıkladı.

İran devlet televizyonuna konuşan Mansuri, olaya dair detaylı bilgi verdi. İran-Azerbaycan sınırındaki bir barajın açılış töreni sonrasında Reisi'nin konvoyunda üç helikopterin bulunduğunu belirten Mansuri, Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri ile diğer helikopterlerin yerel saatle 13.30'da irtibatının kesildiğini ve iki helikopterin yaklaşık 15-20 dakika boyunca Reisi'nin helikopterini aradığını ifade etti.

Telefonla İrtibat Kuruldu
Mansuri, "Helikopter personelinden biri ve yolculardan biriyle birkaç kez telefonla iletişim kuruldu. Bu durum bize hadisenin çok büyük olmadığı kanaatini verdi" dedi. Aramaların iki kilometre çapında bir alanda sürdüğünü belirten Mansuri, yağmur, sis ve bölgenin zor koşulları nedeniyle arama kurtarma çalışmalarının yavaş ilerlediğini söyledi.

Helikopter Kazasının Detayları
Cumhurbaşkanı Reisi, İran-Azerbaycan sınırındaki bir barajın açılış törenine katılmak üzere helikopterle seyahat ediyordu. İran devlet televizyonu, dönüş yolunda Reisi'nin helikopterinin sert iniş yaparak kaza geçirdiğini bildirdi. Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim'in de helikopterde bulunduğu duyuruldu. Olumsuz hava şartları nedeniyle arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarının güçlükle devam ettiği bildirildi.Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun.
 

DİĞER HABERLER

4,1 büyüklüğünde deprem!
4,1 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi
Salda Gölü
Salda Gölü'ne asfalt gündem oldu
17 Haziran 2024 Pazartesi
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi