Çöken Bina İçin Tutuklanan Bina Sahibi İfadesi.

İstanbul Küçükçekmece'deki çöken bina davasında tutuklanan şüphelinin ifadesine ulaşıldı

Küçükçekmece'de  1 kişinin hayatını kaybettiği ve 8 kişinin yaralandığı 3 katlı binanın çökmesiyle ilgili tutuklanan bina sahibi H.M.G.'nin hakimlikte verdiği ifadeye ulaşıldı.

İstanbul Küçükçekmece'deki çöken bina davasında  tutuklanan şüphelinin ifadesine ulaşıldı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheliden biri olan H.M.G., ifadesinde binanın babasından miras kaldığını ve 2022 yılında kardeşinin binadaki haklarını satın aldığını belirtti. H.M.G., binada herhangi bir çatlak veya sorun olmadığını, büyük inşaatlar nedeniyle binanın yanındaki kaldırımdan sık sık hafriyat kamyonlarının geçtiğini ifade etti.


H.M.G., binada yaşayanların kendisinden şikayetçi olmadığını savunarak, "Geçen sene meydana gelen depremden sonra devletin 'Yarısı Bizden' kampanyasına başvurdum. Ancak binanın sağlamlığıyla ilgili rapor almadım. Kiracılara da kendilerine yer bulmalarını söyledim. Müteahhit bulacağım zaman bu olay meydana geldi." dedi. Ayrıca, binanın babasının yaptığı gibi durduğunu, ekleme olmadığını ve babasının diğer binalarının hala ayakta olduğunu iddia etti.Olay

Kartaltepe Mahallesi'ndeki apartmanın çökmesi üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığıtarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlılar, emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerden döner dükkanının sahibi Ö.A.D. ve eşi İ.D., cumhuriyet savcılığındaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Savcı, bina sahibi H.M.G.'nin tutuklanması ve döner dükkanının eski sahibi Ö.K.'nin adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Nöbetçi sulh ceza hakimliği, bina sahibi H.M.G.'nin tutuklanmasına ve Ö.K.'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!


 

DİĞER HABERLER

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
14 Haziran 2024 Cuma
Kuzen evlilikleri yasaklandı
Kuzen evlilikleri yasaklandı
13 Haziran 2024 Perşembe
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
13 Haziran 2024 Perşembe
Tesla
Tesla'dan Avrupa'da zam sinyali
13 Haziran 2024 Perşembe
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan diplomasi trafiği
13 Haziran 2024 Perşembe
Serdar Ortaç
Serdar Ortaç'tan borç açıklaması
13 Haziran 2024 Perşembe