Amerika'ya Kaçak Göçmen Taşıyan Çete İlan Yayınladı

Kaçak göçmen çetesi ilanla adam arıyor

Türkiye'den Amerika'ya kaçak göçmen taşıyan çete ilanla adam arıyor.

Kaçak göçmen çetesi ilanla adam arıyor

Türkiye'den ABD'ye Meksika üzerinden yasa dışı yollarla göçmen taşıyan bir çete, artık faaliyetlerini açıkça ilan ederek sürdürmeye başladı. "Serhad Turizm" adı altında faaliyet gösteren çete, sosyal medya hesaplarında kaçak yollarla ABD'ye geçenlerin videolarını paylaşarak yeni müşteriler bulmayı hedefliyor.

1300 Üzeri Findeks Puanı Şartı:
Çete, ABD'ye gitmek isteyen kişilerden 1300 üzeri Findeks puanı istiyor. Bu şart, mali durumu iyi ve kredi almaya uygun kişileri seçmek amacıyla konulmuş durumda. Yüksek Findeks puanı, çetenin kredi onayı alabilecek kişilere ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Parası Olmayana 2 Milyon TL Kredi:
Kaçak yollarla ABD'ye gitmek isteyen fakat yeterli maddi durumu olmayan kişilere ise çete, 2 milyon TL'ye kadar kredi imkanı sunuyor. Ancak, bu kredinin %20'sine çete el koyuyor. Bu da yaklaşık 400 bin TL'ye denk geliyor. Bu yöntemle, çete hem müşterilerine gerekli finansmanı sağlıyor hem de önemli bir gelir elde ediyor.

Kaçak Göçmenlerin Videoları Paylaşılıyor:
Çetenin faaliyetlerini yürüttüğü "Serhad Turizm" adlı sosyal medya hesaplarında, kaçak olarak ABD'ye giden kişilerin videoları paylaşılıyor. Bu videolar, çetenin ne kadar başarılı olduğunu göstermek ve yeni müşteriler çekmek için kullanılıyor. Görüntülerde, insanların zorlu yolculukları ve ABD'ye varış anları yer alıyor.
 

DİĞER HABERLER

Mersin’de korkutan yangın
Mersin’de korkutan yangın
22 Haziran 2024 Cumartesi
Fil, ABD
Fil, ABD'li turisti öldürdü
22 Haziran 2024 Cumartesi
EGM Öğretim Elemanı alacak
EGM Öğretim Elemanı alacak
22 Haziran 2024 Cumartesi
Memur maaş zammı belli oldu
Memur maaş zammı belli oldu
21 Haziran 2024 Cuma
Seyhan Nehri
Seyhan Nehri'ni yosun bastı
21 Haziran 2024 Cuma