Kamu Gözetimi’ne sınavla uzman yardımcısı alınacak

Kamu Gözetimi’ne sınavla  uzman yardımcısı alınacak

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9. dereceli uzman yardımcısı kadrolarında görevlendirilmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 9 kişilik aday personel seçimi için giriş sınavı yapacak. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olan giriş sınavına başvurular 8 Aralık’ta başlayıp 22 Aralık saat 23.59’da sona erecek. Başvurular e-Devlet üzerinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

Giriş sınavının yazılı bölümü 15 Ocak 2022 tarihinde Ankara’da yapılacak. Bu sınava girmeye hak kazanan adaylar kurumun  “www.kgk.gov.tr” internet sayfasında ilan edilecekler. Adaylar, sınav yeri ve adresine ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden yazılı sınavdan en az 10 gün önce görüntüleyebilecekler.
Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, yazılı sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek. Sınavda başarılı sayılmak için tüm sınav konularından alınan notların aritmetik ortalamasının 70 ve üzerinde olması zorunlu tutuldu.
Buna göre, yazılı sınav sonucunda 70 puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak atama yapılacak kadro sayısının dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak. Dolayısıyla yazılı sınavdan 70 ve üzeri puan almak adayın mutlaka sözlü sınava çağrılacağı anlamına gelmiyor. Ayrıca son sıradaki adayla eşit puanı alan adaylar da sözlü sınava çağrılabilecek.
BAŞVURU ŞARTLARI
Sınava başvuracak adaylarda, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması, üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumların mezun olması,  ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından birinden; KPSS P1 ve KPSS P2 puan türlerinin herhangi birinden 70 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 180 kişi içerisinde yer alması, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması (1/1/1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) gibi şartlar aranıyor.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER