Kurtulmuş DEM Parti Grubu'nu Ziyaret Etti

Kurtulmuş DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, DEM Parti Meclis Grubu'nu ziyaret ederek, Eş Genel Başkanlar Tülay Hatımoğulları Oruç ve Tuncer Bakırhan ile görüştü. Görüşmenin ardından Kurtulmuş ve Oruç, medya mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti

Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları çerçevesinde diğer parti gruplarıyla yaptıkları görüşmelerin devam ettiğini ve DEM Parti'ye bu sürece dair bilgi verdiklerini belirtti. Açık, şeffaf ve demokratik bir süreç izlemeyi hedeflediklerini ifade etti. Kurtulmuş, TBMM'de geniş bir uzlaşma ile yeni bir anayasa oluşturulmasının ve Meclis tarafından kabul edilmesinin temennisini dile getirdi.
Oruç ise DEM Parti olarak demokratik bir anayasa sürecinin Türkiye için önemli olduğunu vurguladı. 12 Eylül Anayasası'nın değişmesi gerektiğini ve demokratik bir Türkiye'nin inşası için adımlar atılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, 1 Mayıs'ta yaşanan olayları olumsuz karşıladıklarını ve bu zeminde anayasa sürecinin zorluklarının olabileceğini belirtti. Oruç, Türkiye'nin ekonomik krizle boğuştuğunu ve anayasa tartışmalarının bu gerçeği göz ardı etmemesi gerektiğini, bu konuda tüm siyasi partilerin sorumlulukları olduğunu dile getirdi.

 

DİĞER HABERLER