Bebe Ruhi Kimdir ? Melih Ekener Kimdir ?

Maskeli Beşler filmi oyuncusu Melih Ekener şaşırttı

Hababam Sınıfı Merhaba filmi, Hababam Sınıfı Üç Buçuk ve Maskeli Beşler serisi oyuncusu Melih Ekener Hristiyanlık yayını yapan kanalda müdür oldu. Sosyal medya yıkıldı.

Maskeli Beşler filmi oyuncusu Melih Ekener şaşırttı

Hababam Sınıfı ve Maskeli Beşler filmleri ile ünlenen Melih Ekener sosyal medyada gündem oldu. Ünlü oyuncunun bir tv kanalında Hristiyanlık konulu yayın yapması sosyal medya kullanıcılarını şaşırttı. Türkiye'deki ilk Hristiyan televizyon kanalı olan SAT-7 Türk'ün genel müdürü olduğu ortaya çıktı.MELİH EKENER KİMDİR ?

Melih Ekener, 13 Haziran 1965 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise yıllarında tiyatro oyunlarında rol almaya başladı, Kenter Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başladı, daha sonra Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları'na katıldı. Vatani görevini Doğubeyazıt-Ağrı'da yaptı. Askerlik nedeniyle ara verdiği tiyatroya Ali Poyrazoğlu'nun ekibine katılarak geri döndü ve birçok oyunda görev aldı.

Kamera ile tanışması TRT 2'nin kurulmasına denk geldi ve yine Ali Poyrazoğlu ile birlikte çeşitli gag komedi dizileri ile kamera karşısında görev aldı. TRT için yapılan Yarı Şaka Yarı Ciddi isimli komedi programıyla ilk kez televizyon ekranlarıyla buluştu. Televizyonu çok sevmesinden olacak bir süreliğine oyunculuğu bırakıp kamera arkasında creative-producerlık yaptı. Kanal 6, atv ve Kanal D kanallarında Seç Bakalım, Parola, Kolaysa Sen de Gel, Dekolte gibi programların yapımcılığını yaptı. Sabah Gazetesi Çocuk Tiyatrosu’nu yazdı.

Daha sonra Abuzer karakterini yaratıp radyolarla tanıştı. Best FM ve Radyo D’de çalıştı, daha sonra iki yıllığına Amerika’ya gitti ve orada yaşadı. Ferdi Eğilmez’in Hababam Sınıfı’nı çekeceğini duyan Ekener, Amerika'yı terk edip Türkiye'ye döndü ve Bebe Ruhi karakteriyle Hababam Sınıfı'nda rol aldı. Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde ve Hababam Sınıfı Üç Buçuk filmlerinden sonra Maskeli Beşler serisinde Zeki karakterini yarattı. En son olarak 'Münasebetsiz' isimli tiyatro oyununda oynamıştır.
 

DİĞER HABERLER

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
14 Haziran 2024 Cuma
Kuzen evlilikleri yasaklandı
Kuzen evlilikleri yasaklandı
13 Haziran 2024 Perşembe
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
13 Haziran 2024 Perşembe
Tesla
Tesla'dan Avrupa'da zam sinyali
13 Haziran 2024 Perşembe
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan diplomasi trafiği
13 Haziran 2024 Perşembe
Serdar Ortaç
Serdar Ortaç'tan borç açıklaması
13 Haziran 2024 Perşembe