Mezuniyet Törenleri MEB Tarafından Yasaklandı

MEB, mezuniyet balolarını yasakladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların kapanmasına yaklaşık 2 hafta kala mezuniyet törenleri için yeni düzenlemeler getirdi.

MEB, mezuniyet balolarını yasakladı

Mezuniyet kutlamalarının milli ve manevi değerlere uygun, ailelerin onayını alan bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Okul müdürlüklerine gönderilen genelgeye göre, mezuniyet etkinlikleri milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlere aykırı olmayacak şekilde düzenlenecek. Törenlerde gösterişten kaçınılacak ve etkinlikler velilerin izni doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Öğrencilerin yaş ve gelişim seviyelerine uygun törenler düzenlenmesine özen gösterilecek. Özellikle okul öncesi ve ilköğretim kademelerinde, çocukların gelişimine uygun etkinlikler planlanacak. Ulusal medyada yer alan habere göre, öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan, olumsuz davranışlardan ve aşırılıktan korunması için okul yönetimi, öğretmenler ve veliler iş birliği yaparak gerekli tedbirleri alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velileri ve okulları yüksek maliyetli etkinliklerden kaçınmaları konusunda uyardı ve mezuniyet etkinliklerinin okul dışında yapılamayacağını belirtti. Etkinlikler, okulların uygun mekan veya alanlarında gerçekleştirilecek ve okul kültürünü geliştiren, öğrenci odaklı ve okulu çevreyle bütünleştiren aktiviteler düzenlenecek.
 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi