MHP lideri Bahçeli “Bir Komplo Devrede”

MHP lideri Bahçeli “bir komplo devrede”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan emniyet müdürlerine ilişkin konuştu.

MHP lideri Bahçeli “bir komplo devrede”

Bahçeli, "Kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerine hesap yaptıkları görülmektedir. Akıbetleri için 15 Temmuz'a dikkatle bakmaları itirazımızdır. Sabrımızı taşırmasınlar. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir, hedef Cumhur İttifakı ve Türkiye'dir" dedi.

Ankara Emniyeti'nden 3 polis müdürünün Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında açığa alındığı ve terörle mücadele ekiplerince evlerinde arama yapıldığı bildirildi.

Aramalarda ele geçirilen dijital materyallere el konulurken, soruşturma hakkında kısıtlama kararı alındı.

Bahçeli, konuşmasında, "Her birinizin belki birkaç hadise dışında bu sabah Meclis'e emniyet içinde intikal ettiği düşüncesindeyim. Çok şükür yolunuzu kapatan olmadı. Hür ve bağımsız bir ülkede aksini düşünmenin söz konusu dahi edilmeyeceğini hepiniz takdir edersiniz. Kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerine hesap yaptıkları görülmektedir. Akıbetleri için 15 Temmuz'a dikkatle bakmaları itirazımızdır. Ayranımızı kabartmasınlar. Sabrımızı taşırmasınlar." şeklinde konuştu.

Bahçeli ayrıca, "Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir. Bakalım temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş. Hepsini içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur. Devşirilmiş sözde gazetecilerin bedel ödemesi yakındır ve kaçınılmazdır." ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

Yatak fabrikasında yangın paniği
Yatak fabrikasında yangın paniği
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Adam tavuğa tecavüz etti!
Adam tavuğa tecavüz etti!
27 Mayıs 2024 Pazartesi